Category Archives: Stávkovanie

Stávky na Tomáša Satoranského v NBA

Rovnako ako v minulom ročníku sa aj tento rok môžu diváci basketbalovej NBA tešiť na množstvo zaujímavých príbehov. Ten český píše Tomáš Satoranský, štvrtý Čech v zámorskej súťaži. Akú úlohu má v tíme a aké stávky sa tu oplatí?

Historicky ešte len štvrtý Čech v najlepšej basketbalovej lige sveta. To bolo na poli basketbalu v Českej republike cez leto témou číslo jeden. Tomáša Satoranského draftoval tím Washingtonu a práve tu teraz nastupuje. Ako to to ale v tíme vyzerá a aké je hierarchia u Wizards? Celok má dve hviezdy a potom veľa nádejných hráčov. Dve hviezdy, teda Bredley Beal a John Wall sa tak delia o najväčší minutáž, zatiaľ čo ostatné na tom už s časom na ihrisku tak dobre ako oni nie sú. Aspoň na perimetra, kde títo hráči hrajú. Na perimetra hrá nanešťastie aj Tomáš Satoranský a je teda jasné, že ak budú obe hviezdy tímu zdravotne v poriadku, dostane sa na ihrisko až ako striedajúci hráč.

A práve zdravie hlavných ťahúňov tímu je atribút, ktorý je potrebné veľmi starostlivo sledovať. John Wall má už od minuloročnej sezóny problémy s kolenami a Bredley Beal, talentovaný a veľmi dobre strieľajúci hráč, je tiež veľmi náchylný k zraneniu. Stávkové kancelárie väčšinou vypisujú hranicu približne 5,5 strelených bodov Tomáša Satoranského na zápas. Počítajú totiž s tým, že ako striedajúci hráč nedostane toľko priestoru, aby pravidelne dával väčší počet košov. Avšak v situácii, keď jeden z dvojke Wall a Beal k zápasu nenastúpi, či už kvôli zraneniu či z iného dôvodu, je prvou voľbou, aspoň zatiaľ, práve český hráč. A ako člen základnej päťky je už veľmi pravdepodobné, že na ihrisku strávi minimálne tridsať minút a tým pôjdu hore aj jeho bodové priemery.

Momentálne sa teda oplatí stávky na over u počtu bodov Tomáša Satoranského v zápase, keďže hranica je pomerne nízko, vzhľadom na to, ako chatrné zdravie majú hráči hrajúci pred ním. Navyše výkony s pribúdajúcimi skúsenosťami v NBA u Satoranského sa zlepšujú, na čo stávkové kancelárie stále dostatočne šikovne nereagujú. Kvôli problém s kolenami tento rok napríklad John Wall ešte neodohral nikdy dva zápasy vo dvoch dňoch, vždy aspoň jeden z nich odpočíval. Navyše dva zápasy vo dvoch dňoch je jav, ktorý v NBA nie je neobvyklý, pri správnom načasovaní teda môžete pri stávke na počet bodov u Tomáša Satoranského nájsť veľmi slušnú hodnotu.

Fed Cup opäť pre českých tenistky

Piatykrát za posledných šesť rokov a tretíkrát v rade získali slovenskej tenistky Fed Cup. Obrovský úspech za ktorým stojí kopa obetavosti a predovšetkým zlatá generácia slovenského ženského tenisu.

V čom tkvie takto úspešná séria, pýta sa iste nejeden fanúšik tenisu. Základný kameň úspechu možno vidieť predovšetkým v obetavosti našich tenistiek. Tí sú po celú sezónu pod veľkým tlakom na turnajoch po celom svete, avšak aj napriek tomu sú ochotné prísť a reprezentovať našu krajinu. Po minulých úspešných rokoch sa tento rok do hry poriadne nedostala dlhoročná česká dvojka Lucie Šafářová, ktorá mala celý rok problémy so svojím chatrným zdravím, napriek tomu sa však našli tenistky, ktoré jej dokázali zastúpiť a urvat dôležité výhry v kľúčových momentoch. O to je práve druhý bod, na ktorý sa môžu priaznivci slovenského tenisu spoľahnúť. Veľké možnosti pri výberov, keďže Česko disponuje hneď niekoľkými špičkovými hráčkami.

Do veľkej hviezdy dorástla Karolína Plíšková, ktorá po úspešnom roku po prvýkrát okúsila tiež atmosféru turnaja majsteriek. Potom je tu Petra Kvitová. Tej sa síce tento rok nedarilo toľko, ako by sa očakávalo, napriek tomu veľmi pomohla tenistkách k triumfu. Barbora Strýcová, ktorý potvrdzuje, že je na nej spoľahnúť nielen ako na skvelú deblistka, ale aj na hráčku, ktorá dokáže v singli získať dôležité body, čo potvrdila aj pri nedávnom finále proti Francouzkám, kedy za nepriaznivého stavu 1: 2 zastúpila v záverečnej dvojhre Petru kvítí a vyrovnala stav na 2: 2. Potom navyše s Karolínou Pliskova vyhrala aj štvorhru a Češky mohli sláviť zlatý hetrik.

Široká tenisová základňa a hneď niekoľko výborných tenistiek, ktoré sú schopné hrať a porážať aj tie najlepšie súperky, to sú najdôležitejšie atribúty slovenskej fedcupového tímu. Keď k tomu navyše pripočítame chuť reprezentovať a obrovskú oddanosť, zdá sa, že české tenistky ešte stále nedosiahli vrchol a fedcupovému zápolení môžu kraľovať aj niekoľko ďalších rokov.

Ako vyzerá úvod nového ročníka NBA

Finalisti vlaňajšieho ročníka vletelo do novej sezóny rovnako svižne, ako ju pred pár mesiacmi zakončili. Jednička posledného draftu je stále zranená a lige vládne netradičné tím. Čo všetko ponúka úvod nového ročníka NBA?

Cleveland Cavaliers rovnako ako Golden State vletelo do novej sezóny vo svižné tempe a okupujú popredné priečky tabuľky. Ovšem najlepšie celok po desiatich odohraných kolách je pomerne prekvapivo Los Angeles Clippers. Tí zatiaľ prehrali jediný duel a vládnu ako západnej konferencii tak celé NBA. Zdá sa, že veľmi dobre sa aklimatizoval v tíme minuloročných finalistov Kevin Durant, ktorý opustil po minulej sezóne Oklahomu a zamieril do Golden State. Potvrdzujú sa teda prognózy, že útok Bojovníkov bude patriť k najlepším, pretože okrem Durant to opäť skvele páli aj Steph Currymu a Klay Thompsonovi. Steph Curry navyše už stihol vylepšiť rekord zámorskej súťaže v počte nastrieľaných trojok v jednom zápase, stihol ich hneď 13! Obhajca titulu Cleveland tiahnu zatiaľ James, Love a Irving, teda nič nečakaného. Tím navyše na začiatku sezóny hýri aktivitou a dominuje východnej konferencii.

Českú stopu v NBA zanecháva tiež Tomáš Satoranský. Ten zatiaľ podáva obstojné výkony však jeho celku, Washingotnu Wizadrs, to zatiaľ vôbec nejde a nachádza sa až u dna východnej konferencie, horšie už je na tom iba Philadelphia. Práve tá totiž spoliehala na to, že ju z krízy vyvedie poslednej jednička draftu, Simmons, avšak ten sa ešte pred začatím novej sezóny zranil a do hry stále nezasiahol. Prekliatie Philadelphie teda aj naďalej trvá, keďže v prvých deviatich zápasoch zvíťazil iba jediný raz.

Čo sa týka individualít, potom zatiaľ septembra očakávania hráči. Skvelý James Harden ťahá svoj Houston rovnako tak ako Russel Westbrook, ktorý má v Oklahome po odchode Durant oveľa viac priestoru a je to jeden z najhorúcejších kandidátov na MVP. Skvelý individuálny výkony podáva aj Anthony Davis, lenže nie je to nič platné, jeho New Orleans sú posledné v západnej konferencii a ak nepríde radikálne zlepší, môže ich PROSPAN úvod ročníka stáť play off. Začiatok sezóny je charakteristický tým, že hráči majú dostatok energie, v zápasoch padá veľa bodov a sú vidieť krásne akcie. Práve toho môžu stávkari využiť. Stávky na over počet bodov v zápase sú teraz jedny z najobľúbenejších u športových tipérov.

Kto ovládne tabuľku strelcov NHL?

Pre niektorých je ešte možná skoro, veď sezóna sa ešte poriadne ani nerozišla, ale isté indície, kto bude v popredí tabuľky strelcov zámorskej NHL, sa už fanúšikom ponúkajú. Veľmi príjemné je sledovať, že medzi kandidátmi na prestížne primát je aj český hokejista.

Nielen veľkú výrečnosťou, ale aj veľa hokejovej umu oplýva ešte len osemnásťročný fínsky kanonier Patrik Laine, súčasný vládca strelcov NHL. Dvojka tohtoročného draftu vletela do súťaže ako uragán a momentálne má svojom konte už jedenásť gólov. Okrem neho sa ale Winnipeg Jets môže spoľahnúť aj na v tomto ročníku výborne hrajúceho Kanaďana Scheifeleha, ktorý je v tabuľke kanonierov hneď za fínskym hráčom. Práve títo hráči ťahajú ofenzívu svojho celku a veľa stávkarov už pochopila, že by sa tento stav nemal príliš meniť, a tak svoje stávky na strelca umiestňujú predovšetkým na tieto dva útočníkmi. Vďaka tomu, že sezóna je stále ešte na začiatku, stávkové kancelárie vypisujú stále veľmi príjemné kurzy na strelenie gólu u týchto hráčov a tak môžeme nájsť u niektorých sázkovek aj kurz 3, čo má určite veľkú hodnotu.

Podivný štart do ročníkov má ale aj už zavedená hviezda súťaže a dosť možno najlepší hráč súčasnosti Sidney Crosby. Hráč, ktorý väčšinou pripravuje bránky svojim spoluhráčom a pravidelne máva viac asistencií ako gólov, je zatiaľ na štvrtom mieste tabuľky strelcov s minimálnym odstupom na prvé miesto. Všeobecne sa však očakáva, že dlho tento stav nevydrží a Sidney Crosby skôr než góly potiahne ofenzívu svojho celku presnými pasmi a nahrávkami. O tri góly späť je potom asi najväčší favorit, aspoň podľa stávkových kancelárií, ktorý vypisovali kurzy pred rozběhnutím ročníka. Alex Ovečkin dal zatiaľ sedem gólov s čím súvisí aj fakt, že sa Washingotnu nedarí tak, ako v minuloročnej sezóne, kedy sa tím z hlavného mesta stal suverénnym vládcom základnej časti. Dá sa však čakať, že góly z hokejky ruského hrdinu sa budú naďalej hromadiť v rýchlejšom tempe a čoskoro sa dostane do popredia prestížnej tabuľky.

Ak som spomínal aj českú stopu v boji o najlepšieho strelca NHL, musím pripomenúť, že momentálne na skvelom treťom mieste s desiatimi gólmi je David Pastrňák, český mladík hrajúci za Boston. Tomu sa úvod ročníka tiež veľmi vydaril a budeme len dúfať, že sa v popredí udrží čo najdlhšie. Kurzy na to, že práve Pastrňák strelí v zápase gól, majú tiež veľmi slušnú hodnotu a často aj prekračujú hranicu kurzy 3,00.

Kto ovládne turnaj majstrov?

Pred pár dňami sa v Londýne rozbehol posledný veľký turnaj tejto sezóny. Osmička najlepších tenistov tohto ročníka sa stretne na turnaji majstrov. Obháji titul Srb Novak Djokovic alebo si pohár pre víťaza odvezie čerstvá svetová jednotka Andy Murray?

Skupina A

V prvej skupine sa nachádza súčasná svetová jednotka Brit Andy Murray. Jeho famózne jazda z posledných týždňov mu prvýkrát v kariére priniesla primát svetovej jednotky a zdá sa, že asi aj najväčšieho favorita tohto turnaja. Brit má v hodnotení H2H so všetkými svojimi protivníkmi zo skupiny kladné skóre a tak sa všeobecne predpokladá, že skupinou prejde bez zaváhania. U tohto hráča, ktorý má obrovskú motiváciu, keďže sa turnaj odohráva v Británii, sa minimálne u zápasov v skupine určite oplatí stávkovať handicepy, pretože kurzy na klasické víťazstvo v zápase sú veľmi nízke a podhodnotené. Bitka sa teda očakáva predovšetkým o druhé postupové miesto, o ktorý sa pobijú Wawrinka, Cilic a Nishikori. Veľmi dobre má zatiaľ nakročené práve posledný menovaný, pretože vo vyrovnanom dueli dokázal Japonec poraziť Stan Wawrinka a získal dôležité víťazstvo.

Skupina B

V druhej skupine, ktorá je všeobecne považovaná za silnejší, sa nachádza zosadený kráľ Novak Djokovic. Aj napriek tomu, že sa mu v posledných týždňoch nedarí tak, ako boli fanúšikovia z posledných rokov zvyknutý, iste neradno tohto hráča odpisovať. Aj u neho sa predpokladá, rovnako ako u Murrayho, že skupinou prejde hladko. Ďalej sú v skupine Kanaďan Raonic, Geal Monfils a debutant na záverečnom podniku sezóny Dominic Thiem. Tento mladý hráč zatiaľ napĺňa prognózy o veľkom prísľubu do budúcnosti a aj keď v prvom zápase podľahol Novak Djokovic, zobral mu set a to sa môže v neskoršej fáze turnaja ukázať ako kľúčové. Pri rovnosti výhier totiž ako prvý nasledujúci atribút rozhoduje práve počet vyhraných setov.

Všeobecne sa teda predpokladá, že finále turnaja obstarajú súčasná a minulá svetová jednotka, Andy Murray a Novak Djokovic. Zabúdať sa nesmie ale ani na ostatných hráčov, ktorí budú chcieť určite tiež uspieť. Turnaj je vysielaný stanicou Nova Sport a veľmi lákavé kurzy a bohatú ponuku na tento turnaj ponúka na príklad stávková kancelária Bwin.

Ako si vedú české tímy v Európskej lige?

palermo

Skupinová fáza Európskej ligy je vo svojej polovici a my sa dnes pozrieme na to, ako si vedú zástupcovia českého futbalu v tejto súťaži. Nad očakávania si zatiaľ totiž vedie len Sparta, za to Liberec aj Plzeň sú zatiaľ za očakávaním.

Sparta Praha

Po veľmi zlom vstupe do hlavnej súťaže, v ktorom dostala Sparta ťažkú ranu od Southamptone a prehrala v Anglicku 3: 0, sa však pražský celok spamätal a doma dokázal poraziť slávny Inter Miláno. Hoci je potrebné spomenúť, že taliansky celok neprišiel na Letnú v najsilnejšej zostave, víťazstvo pre Pražanmi bolo veľmi cenné a udržalo je v hre o postup. Následný zápas Sparta navyše zvládla taktiež, keď v Izraeli vyhrala nad miestnej Beer Sheva 1: 0. Opäť sa síce nutné podotknúť, že pražský celok bol väčšinu zápasu pod tlakom a vyhrať sa im podarilo s veľkou dávkou šťastia, tri body, ktoré si odviezla im zabezpečili prvé miesto v skupine. Z českých celkov má teda Sparta momentálne rozhodne najväčšiu šancu na postup, keďže z nasledujúcich troch zápasov hrajú hneď dva na domácom ihrisku, kde sú Pražania tradične veľmi silní.Navyše sú na ne stále vypisované slušné kurzy

Slovan Liberec

Akoby Liberec po smoliarskom prvej zápase, kde stratil cennú výhru až v nastavení, prišiel o sebavedomie a nasledujúce dva zápasy, ktoré navyše hral na domácom ihrisku, prehral. Nad ich sily bol ako PAOK tak tiež Fiorentina. Slovan sa teda teraz krčí na poslednom mieste tabuľky a reálne šance na postup sú naozaj mizivé. Ako prvý zápas z posledných troch navyše poletí na horúcu pôdu do talianskej Fiorentiny, kde sa s výhru hostí naozaj príliš počítať nedá. Avšak rovnako podceňovaný bol Liberec aj v zápase na štadióne Marseille, kde napriek tomu dokázal zvíťaziť. Avšak to už je niekoľko piatkov späť.

Viktoria Plzeň

Rovnako ako ich hokejovým kolegom sa nedarí ani futbalistom Plzne. V domácej lige sú síce na špici tabuľky, ale v Európskej lige sú ich výkony o poznanie horšie. Všetko vyvrcholilo posledným zápasom, kedy Plzenskí na domácej pôde nestačili na rumunskú Astru a prehrali 1: 2. Rovnako ako Liberec je navyše čakajú z posledných troch zápasov hneď dva vonkajšie duely. Napriek tomu sa šance na postup pri Plzni mierne líši od Liberca. Plzeň stráca na druhú postupovú priečku tri body a ak zvládne velmi dôležitý duel s rumunskou Astrou na vonkajšom ihrisku, môžu stále pomýšľať na postup.

Polovica základnej časti LM za nami

Rovnako ako u Európskej ligy, i jej slávnejší súrodenec, Liga majstrov, dospela do polovice svojej skupinovej fázy. Ako si vedú favoriti a ktoré tímy zatiaľ zostávajú za očakávaním? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.

Najväčší favoriti

Do úlohy jasného favorita bola už pred začiatkom ročníka pašované Barcelonu. A katalánsky klub zatiaľ predpoklady napĺňa. Skupinovú fázou prechádza ako nôž maslom a zatiaľ ešte nestratila ani bod pri skóre 13: 1. Po debakli, ktorý uštedrila škótskemu Celticu a tesné výhre v Monchengladbach, si Barca poradila aj s Manchestrom City, ktorý v tomto ročníku vedie jej bývalý tréner Pep Guardiola. Všeobecne sa teda predpokladá, že Katalánci suverénne postúpi ďalej. Postup sa čaká aj od najväčšieho rivala Barcelony a tým je Real Madrid. Ten už síce body stratil, konkrétne v zápase s Dortmundom, napriek tomu má na nepostupovať pozíciu príjemný náskok štyroch bodov. Tu sa teda v podstate bude rozhodovať iba o tom, či z prvého miesta postúpi práve Real alebo Dortmund.Na túto príležitosť si môžete staviť napríklad u stávkovej kancelárie Betathome.

Zatiaľ za očakávaním

Mierne za očakávaniami zatiaľ zostáva už spomínaný Manchester City. Ten síce drží postupovú druhú pozíciu, ale náskok na dotieravých Monchengladbach je minimálna. Faktom je, že City odohrali dva z troch zápasov vonku, napriek tomu však predovšetkým remíza s Celticom fanúšikmi nemilo prekvapila. Za očakávaním zatiaľ zostáva aj tradičný klub z Ruska, CSKA Moskva. Ten je vo svojej skupine dokonca posledný a ešte nevyhral ani jeden zápas. Uvidíme teda, ako sa tomuto tradičnému klubu bude dariť naďalej. Predovšetkým v domácom prostredí totiž býva CSKA veľmi silný, hoci tomu kurzy mnohokrát nezodpovedajú, čoho môžu stávkari šikovne využiť.

Milé prekvapenie

V tejto sekcii nemožno nespomenúť minulého prekvapivého šampióna anglickej ligy Leicester City. Ten sa síce v domácej lige trápi a nachádza sa až v strede tabuľky, v Lige majstrov však váľa a svoju skupinu s prehľad vedie. Naviac ešte nestratil ani bod a má vynikajúce skóre 5: 0. Hoci sa všeobecne vie, že Atletico Madrid je jedným z najsilnejších klubov v Európe, na post úplného favorita ho zatiaľ dosadiť nedá. Ale to sa veľmi rýchlo môže zmeniť, keďže Atletico prechádza bez problémov skupinovú fáz, kde nestratilo ešte ani bod a dokonca porazilo na domácom ihrisku aj Bayern Mníchov.