Hamilton vyhral v Austrálii kvalifikáciu F1, zlepšil rekord okruhu

Hamilton zopakoval kvalifikačné triumf z minuloročnej sezóny a v nedeľu sa bude usilovať o tretí triumf v Melbourne, kde zvíťazil v rokoch 2015 a 2008. Vlani skončil britský pilot druhý za tímovým kolegom Nicom Rosbergom, ktorý po zisku titulu nečakane ukončil kariéru.

„Zatiaľ je to skvelý víkend. Teraz sa musím dobre vyspať a zajtra sa uvidí, či sa všetka tá tvrdá práca cez zimu vyplatila, „citoval server BBC Hamiltona. „Príde mi, ako by to bolo včera, keď som tu v roku 2007 išiel prvý závod. Za tú dobu som ušiel poriadny kus cesty, „dodal.

Vettel, ktorý v poslednom kole odsunul na tretie Bet 365 miesto druhého jazdca Mercedesu Valtteriho Bottas, za Hamiltonom zaostal o 268 tisícin.Za nemeckým pilotom sa vedľa Bottas zaradil ďalší Fín Kimi Räikkönen z Ferrari. Vettelovo maximum z roku 2011 prekonal aj piaty Max Verstappen z Red Bullu.

„Dnes to bol zase rozporuplný deň, ale od začiatku veríme novému vozidlu a dnes sa to vyplatilo,“ pridal štvornásobný majster sveta Vettel. „Veľmi rád by som vybojoval pole position, ale o tú sa dneska nešlo. Napriek tomu si myslím, že zajtra môžeme prekvapiť, „dodal nemecký jazdec.

Tiež Bottas, ktorého najlepším doterajším kvalifikačnom výsledkom v Austrálii bolo pätnástej miesto, mal zmiešané pocity. „Tretia pozícia nie je ideálna.Takže s výsledkom spokojný nie som, ale tím odviedol na aute skvelú prácu a je príjemné vidieť, že sa to vyplatilo, „vyhlásil.

Výrazne rýchlejšie časy jazdili piloti vďaka zmenám v Unibet bonusy pravidlách už piatkových tréningoch a dnes je ešte vylepšili .Napríklad na závodné rekord, ktorý v Albert Parku drží časom 1: 24,125 už trinásť rokov Michael Schumacher, by stačil aj kvalifikačné výkon šiesteho Francúza Romaina Grosjeana z tímu Haas.

Kvalifikácia sa nezaobišla bez problémov a v záverečnej časti bola krátko prerušená kvôli nehode Daniela Ricciardi z Red Bullu, ktorý narazil do hradenia. „Fyzicky som v pohode, ale v hlave sa s tým ešte budem musieť porovnať,“ povedal domáci pilot. „Trochu ma zaskočila zákruta a už to nešlo porovnať. Aspoň že sa to stalo až v poslednej časti kvalifikácie, „dodal.

Rate the review