Review LM: Bayern-Arsenal

Rovnako ako u dvojutkání Realu Madrid s Neapolom, aj v tomto súboji je nakoniec očakávaný postupujúcou. Nemecký Bayern dvakrát zosmiešnil futbalistu Arsenalu a prehĺbil tak krízu, do ktorej v poslednej dobe londýnsky celok zabŕdol.

Pritom po prvom polčase otváracieho zápasu to vyzeralo, že anglický celok budem slušnú konkurenciou nemeckému majstrovi. Na úvodnej bránku Robbena, ktorá padla už v jedenástej minúte, dokázal Arsenal zásluhou Sánchez odpovedať, keď v tridsiatej minúte tento čílsky útočník vyrovnal. Áno, Bayern bol jednoznačne lepším celkom, ale stav 1: 1 po prvom polčase bol rozhodne výhodnejšie pre hostí, vzhľadom na to, že sa im podarilo vsietiť bránku na ihrisku súpera. Po prestávke však prišla smršť, ktorá stále Arsenal postup. Postupne sa trafili Lewandowski, dvakrát Alcantara a nakoniec Muller a víťazovi zápasu a v podstate aj o postupujúcim celku bolo rozhodnuté. Prvý duel teda Bayern opanoval výsledkom 5: 1.

Odveta hrajúci sa na Emirates Stadium priniesla inú podívanou. Teda aspoň v prvom polčase. V ňom totiž domáci svojho súpera prehrávali, boli lepším celkom a dokonca sa im podarilo streliť aj úvodný gól. Samozrejme, na zvrátenie nepriaznivého stavu, ktorý si Arsenal priviezol z Nemecka to nebolo, napriek tomu však svojich fanúšikov mohol aspoň potešiť útočnú a odvážnu hrou. Bohužiaľ však len do tej doby, než dostal v 53.minutě veľmi spornú červenú kartu Koscielny. V tú chvíľu sa hra Arsenalu rozpadla. Lewandowski z penalty vyrovnal a domáci celok už opäť rozbehnutú mašinu Bayernu nedokázal zastaviť. Po góloch Robbena, Costu a dvoch góloch Vidala, svietil na svetelnej tabuli rovnaký výsledok ako v prvom stretnutí. Opäť v prospech nemeckého celku. Ten teda postúpil s celkovým skóre 10: 2.

Táto drvivá porážka a nepresvedčivé výkony v lige opäť donútila fanúšikov londýnskeho Arsenalu protestovať proti trénerovi Wengerovi. Či ak teda francúzsky kouč podpíše aj po týchto výkonoch novú zmluvu, je zatiaľ veľmi neisté.