11. kolo La Ligy, Sevilla FC – FC Barcelona, 6. novembra

11. kolo španielskej najvyššej súťaže, Sevilla FC – FC Barcelona, 6. novembra 2016 od 20.45 SEČ.

Barca
Tip: Výhra Barcelony. ( top kurz – Bet365 )

V jedenástom kole španielskej La Ligy sa stretnú dva tímy, ktoré delí v tabuľke len jeden jediný bod. Favorit je však iba jeden, samozrejme to je katalánsky veľkoklub. Hoci zaváhal v Lige majstrov proti Manchestru City, hoci už v domácej lige prehral, a to navyše s Celta Vigo po prestrelke 3:4, je jasným papierovým favoritom.

Hráči Barcelony budú chcieť ukázať, že na pozíciu svetového klubu číslo jedna nie sú nadarmo. Sevilla na ne navyše v poslednej dobe príliš nevie. Veď bránku im dala naposledy vo februári, ďalšie tri stretnutia vyšiel španielsky celok naprázdno. A kedy Sevilla porazila Barcelonu? Stáva sa tak skutočne zriedka, naposledy to bolo v októbri 2015 v siedmom kole La Ligy.

Barcelona sa síce musí zaobísť bez hviezdneho Iniesty, za Sevillu však možná nenastúpi Nasri – a ak snáď áno, bude po dlhej pauze nerozohraný. Divákov však čaká rozhodne pohľadný duel, v ktorom sa nebude hrať na remízu 0:0. V stretnutí Barcelony a Sevilly totiž vždy padajú bránky, v Superpohára v auguste minulého roka ich dokonca padlo hneď deväť. Strelecké účty za tento rok sú skromnejšie, ale v štyroch vzájomných dueloch bolo strelených desať gólov. Všetkému naviac nahrávajú tohtoročnej štatistiky, Barcelona dáva v lige priemerne tri góly na zápas.

O atraktivitu duelu je teda takmer postarané, uvidíme, kto vlastne zápas skutočne ovládne. Všetky predpoklady má ale katalánsky veľkoklub, ktorého farby obliekajú napríklad Javier Mascherano, Gerard Piqué, Ivan Rakitič, Neymar, Luis Suárez alebo Lionel Messi. Skvelé hráča má na svojej strane aj Sevilla, ktorá bude na konci sezóny istoiste na vrchole španielskej ligovej tabuľky a možno sa ďaleko prebojuje aj v európskych pohároch, na Barcelonu to však stačiť len tak nemôže.
Rate the review