11. kolo Serie A, Juventus FC – SSC Neapol, 29. októbra

11. kolo Serie A, Juventus FC – SSC Neapol, 29. októbra 2016 od 20:45 SELČ.

Tip: Výhra Juventusu.

%c2%a8%c2%a8%c2%a8kkk

Šlágrom jedenásteho kola talianskej najvyššej futbalovej súťaže bude súboj Juventusu a Neapolu. Kým turínsky veľkoklub sa aj naďalej drží na výslní popularity, Neapol si musí svoje postavenie obhájiť. A to aj kvôli tomu, že nedávno predala práve do Turína Gonzalo Higuaín, elitného argentínskeho strelca.

Napolitáncům sa tento rok pomerne darí, v ligovej tabuľke sú tretí a úspešne sa zatiaľ prezentujú aj v Lige majstrov. Na rozbehnutý Juventus by to ale stačiť nemalo, ten je totiž suverénnym lídrom ligového pelotónu a o svojich kvalitách presviedča aj v Lige majstrov, kde si brúsia zuby minimálne na finále.

Gólový rozdiel by ale nemal byť nijako výrazný a Neapol rozhodne nečaká žiadny debakel. V posledných piatich dueloch však padlo sedemnásť gólov, takže bezgólový rozdiel asi nikto nečaká. A vlastne, určite by to bolo neúctivé aj voči fanúšikom, aby sa takto skvele ofenzívne vybavené celky zakopali na vlastných poloviciach s cieľom uhrať remízu 0:0.

Zo vzájomného merania síl posledných rokov vyšiel víťazne až na malé výnimky Juventus, ktorý v posledných rokoch Taliansko doslova a do písmena ovládol a vyhlíží aj nejaký veľký medzinárodný úspech. Juventus tento rok nestačil len na oba milánske veľkokluby, ale vypäté zápasy inak zvláda. Skóre 21:7 v desiatich dueloch určite hovorí úplne za všetko a nie je potrebné ďalších komentárov.

Neapol má za sebou čiernejšiu obdobie, v októbri trikrát prehrala – ale po dueloch s Crotone a Empoli je sebavedomie zase hore. Nedá sa však čakať, že tento tím porazí turínsky veľkoklub, navyše po odchode svojej najväčšej hviezdy práve na sever Talianska. Arkadiusz Milik síce ukazoval v posledných týždňoch skvelú formu, ale na začiatku októbra si pretrhol predný skrížený väz a čaká ho pauza až do jari. A bez strelca sa vyhrávať nedá …

Rate the review