13. kolo Premier League, Chelsea FC – Tottenham, 26. novembra

13. kolo Premier League, Chelsea FC – Tottenham, 26. novembra 2016 od 18.30 h

44

Tip: Výhra Chelsea.

Zajtrajšie podvečer bude iste nielen v Londýne patriť futbalovému súboji Chelsea a Tottenhamu. Z popola prebudený tím, ktorý sa v minuloročnej sezóne veľmi trápil, teraz vedie Premier League a hostiť bude piaty Tottenham. Poďme sa teda teraz pozrieť na to, ako by to mohlo v sobotu večer na Stamford Bridge vyzerať.

Chelsea je aktuálne po dvanástich odohraných zápasoch na prvom mieste tabuľky Premier League vďaka deviatim výhram a jednej remíze. Treba dodať, že sa nejedná o nijako závratný náskok, pretože Chelsea vedie ligu iba o bod. V tesnom závese sú Manchester City a Liverpool. Tottenham je v tejto sezóne unikátny tým, že je jediným tímom v celej Premier League, ktorý ešte v tohtoročnej sezóne neprehral súťažný zápas. Svojich 24 bodov získal za 6 výhier a 6 remíz z 12 stretnutí.

Ak porovnáme posledných päť súťažných stretnutí oboch súperov, uvidíme, že je na tom Chelsea lepšie. Dokázala vyhrať v štyroch z predchádzajúcich piatich stretnutí, a to pomerne razantnými rozdiely – Manchester United porazila 4:0, v Southamptone vyhrala 2:0, Everton si z Londýna viezol dokonca debakel 5:0 a Middlesborough tiež vyšlo naprázdno po porážke 0:1 . Chelsea tak podľahla iba West Hamu 2:1 v zápase 4. kole EFL Cupu.

Tottenham je na tom horšie. Z posledných piatich zápasov vyhral jedno, inak dvakrát remizoval a dvakrát prehral. Výhru 3: 2 si pripísal v zápase s West Hamom, predtým remizoval s Arsenalom a Leicesteri. A musíme vziať do úvahy aj fakt, že Tottenham tento rok hrá Ligu majstrov. V tej sa mu príliš nedarí a podľahol ako doma Leverkusenu, tak vonku Monacu.

A nezabudneme ani na obligátny ohliadnutie za poslednými vzájomnými duely oboch celkov. Z piatich posledných střednutí dvakrát zvíťazili Blues, raz Tottenham, a dvakrát skončilo stretnutie zmierlivo, konkrétne to boli obe minuloročná stretnutie londýnskych rivalov. V zápasoch týchto dvoch celkov ale padá relatívne dosť gólov.

Čo nám z toho teda vyplýva? Tottenham sa síce drží na piatom mieste tabuľky a na Chelsea nemá až takú stratu. Avšak, náročný program Ligy majstrov dáva kohútikom dosť zabrať, a tí nie sú na taký záprah moc zvyknutí. Preto je ich forma kolísavá. Pre Chelsea navyše hovorí aj fakt, že najmä vďaka dvojici Costa – Hazard chytila slušnú streleckú fazónu a je druhým najlepšie skórujícím tímom ligy. A aj keď má Tottenham železnú obranu, dostali tento rok len 8 gólov – ostrostrelci Chelsea si s unavenú obranou súpera ľahko poradia. Naším tipom na toto stretnutie je výhra domácich.

Rate the review