17. kolo Serie A, Juventus Turín – AS Rím, 17. decembra

17. kolo Serie A, Juventus Turín – AS Rím, 17. decembra 2016 od 20:45 SEČ

Tip: Výhra Juventusu.

%c2%a8%c2%a8%c2%a8kkk

Asi najočakávanejšie stretnutia jesennej časti tohtoročnej sezóny Serie A. Aj tak môžeme označiť sobotňajšie stretnutie Juventusu Turín a AS Rím. Dva celky, ktoré okupujú prvé dve priečky talianskej najvyššej súťaže čaká zápas, ktorý môže významne prehovoriť do boja o taliansky titul. Čo teda čakať, a hlavne, na čo si staviť?

Juventus má za sebou tri vyhraná zápase v rade. Celkovo je s 39 bodmi za 13 výhier na prvom mieste môže sa pýšiť jasne najlepšou obranou v celej Serii A. Dobre si vedie tiež v útoku, nastrieľal celkovo už 35 gólov. AS Rím je na druhom mieste so stratou štyroch bodov. Skóre je na tom podobne, 36 bránok dal, 16 dostal. Momentálne má navyše za sebou sériu štyroch stretnutí bez prehry.

Keď si porovnáme posledné vzájomné zápasy oboch súperov, zistíme, že išlo väčšinou o vyrovnanej duely s tesným skóre. V minulej sezóne vyhral raz Rím v pomere 2:1 a potom Juventus 1:0. V dueloch týchto gigantov teda všeobecne moc gólov nepadá.

O to viac sa budú tentokrát oba celky snažiť o dobrý výsledok. Dôvod je prostý – ak by Rím vyhral, získal by tri body a stiahol náskok Juventusu na púhy bod. V opačnom prípade by Juventus svoj náskok navýšil, alebo v prípade remízy by zostal rovnaký, a prípadná osembodový strata už by sa Rímu ťažko dobiehala.

Dá sa teda predpokladať túžba oboch celkov po výhre, ale zároveň sa ani nedá očakávať, že by tréneri výraznejšie otvorili obranu a snažili sa tlačiť za každú cenu dopredu. Kto chce vsádzať na istotu, to v tomto zápase radíme stávku, že padne 1-3 góly. Odvážnejším potom môžeme odporučiť stávku na výhru domácich, ktorí sú v tohtoročnej sezóne zrejme k nezastavenie a vo svojom domácom prostredí nezaváhajú.

 

Rate the review