18. kolo Serie A, ACF Fiorentina – SSC Neapol, 22. decembra

18. kolo Serie A, ACF Fiorentina – SSC Neapol, 22. decembra od 20.45.

Tip: neprehra Neapole.

0000

Fiorentina proti Neapole, to bude asi najzaujímavejšie zápase talianskej ligy v priebehu stredajšieho večera. Oba tradičné celky sa stretnú v domácom prostredí Fialiek. A zatiaľ čo domáci sa majú čo oháňať, aby si udržali aspoň teoretickú šancu na pohárové priečky, hostia majú príležitosť podniknúť priamy útok na postupovú pozíciu do základnej skupiny Ligy majstrov.

Neapol sa svojimi 34 bodmi držia tretiu priečku, ale pred štvrtým Laziom sa drží len vďaka lepšiemu skóre. Pred ňou je len o bod lepší AS Rím, ktorému nevyšiel pokus o zníženie straty vedúceho Juventusu. Fiorentina spadla až na ôsmu pozíciu, kde je s 26 bodmi zo 17 zápasov. Na piatu priečku zaručujúcu postup do predkola Európskej ligy stráca aktuálne sedem bodov.

V posledných štyroch stretnutiach domácej súťaže mala Fiorentina iba polovičné bodový zisk a úspešnosť. Má za sebou prehru s Interom Miláno (4:2), výhru nad Palermom (2:1), v rovnakom pomere aj výhru nad Sassuolo, a najaktuálnejší výsledkom je porážka 3:1 na ihrisku Lazia. Okrem toho zaznamenali fialky tiež výhru 2:1 na ihrisku Karabachu v Európskej lige.

Neapol má za sebou tri výhry a jednu remízu v Serii A. Po remíze 1: 1 sa Sassuolo sa hostia rozbehli k fantastickým výkonom – napred porazili doma Inter 3:0, potom v Lige majstrov olúpili o body Benfica Lisabon na jej vlastnom ihrisku (1 :2), následne vykradli svätostánok Cagliari s hrozivým rozdielom 5:0 a naposledy naložili päť gólov tiež Turínu, od ktorého ale tiež tri góly dostali.

V tomto prípade máme asi jasno. Body by podľa štatistického porovnania mali brať borci z prístavného mesta vo svetle modrých dresoch. Talianska liga je však nevyspytateľná a o prekvapivé výsledky (a následne i pokazenej tikety) tu nie je núdza. Odporúčame teda skôr stávku na “istotu,” teda neprehru hostí. Vzhľadom k súčasnej streleckej forme Neapola ale môžeme vrelo odporučiť tiež stávku, že v stretnutí padne 3 a viac gólov.

Rate the review