20. kolo La Ligy: Real Madrid – Real Sociedad, 29. januára

20. kolo La Ligy: Real Madrid – Real Sociedad, 29. januára od 20:45 SEČ

Tip: Výhra Realu Madrid.

V nedeľu večer čaká španielskou Primera Division zápase, ktorý v mnohom napovie, ako bude naďalej vyzerať bitka o titul. Real Madrid, vedúci tím tabuľky, privíta doma San Sebastian.

Real má síce zápas k dobru, ale rozdiel medzi ním a druhou Sevillou je len jeden bod. Tretí Barcelona stráca pred týmto ligovým okolo iba dva body. Neúspech by teda pre Real mohol znamenať vypratanie prvej pozície. San Sebastian navyše nebude jednoduchým súperom. V tabuľke je piaty a robí si zálusk na lepšej pozícii, ktorá by zabezpečila kvalifikácii o Ligu majstrov.

Ak sa pozrieme na posledných päť zápasov, oba celky odohrali zhodne dva zápasy v pohári a tri v lige. Real má za sebou dve výhry, dve prehry a jednu remízu. To nie je na lídra tabuľky nijako oslnivý výsledok a po zlepšení už volajú nielen fanúšikovia. San Sebastian má navyše úplne rovnaké skóre z posledných piatich zápasov, teda dvakrát za tri body, raz nerozhodne, a dve porážky.

Čo sa týka ofenzívy, Real plne spolieha na služby Cristiana Ronalda, ktorý za neho dal v lige tento rok už 12 gólov. Druhý je obranca Sergio Ramos so šiestimi zásahmi a potom až ostatní úspešní strelci. Gólovo na tom ale Real nie je vôbec zle, v 18 zápasoch nastrieľal 48 gólov a v tejto štatistike je v celej lige druhý. Navyše dostal len 17 gólov. San Sebastian je na tom horšie, 31 gólov dal, ale 25 ich dostal.

Štatistiky vzájomných zápasov hovorí jednoznačne pre Real. Prvé tohtoročné stretnutie v rámci ligy vyhral Real 3:0. V pomere 1:0 a 3:1 ovládol oba vzájomné zápasy v minulej sezóne. Predminulý sezona zažila atraktívne prestrelky, jednu vyhral Real 4:1, druhú San Sebastian, 4:2 ...

Z toho vyplýva, že vo vzájomných dueloch týchto tímov padá pomerne dosť gólov. Úplne spoľahnúť sa na to samozrejme nedá, môže to byť ale zaujímavým vylepšením bežného kurzu. Za nás odporúčame staviť, že vyhrajú domáci a zároveň v stretnutí padne 3 a viac gólov.

Rate the review