20. kolo Premier League, Tottenham – Chelsea FC, 4. januára

20. kolo Premier League, Tottenham – Chelsea FC, 4. januára od 21.00 SEČ

44

Tip: Neprehra Chelsea.

Dva tímy z Londýna, dve jedenástky špičkových hráčov, v dueli najkvalitnejšej futbalovej ligy sveta. Taká bude náplň stredajšieho večera na štadióne White Hart Lane, kde domáci Tottenham privíta Chelsea. Pre oba celky ide o kľúčový duel, ktorý môže v mnohom rozhodnúť o ďalšom vývoji ich sezóny.

Chelsea je totiž stabilne na prvej priečke tabuľky a má náskok piatich bodov na druhý Liverpool. Má navyše zápas k dobru, takže jej náskok sa môže podstatne zvýšiť. Tottenham je na piatom mieste, ktoré zaručuje priamy postup do Európskej ligy, ale stráca len bod na štvrté miesto, tri body na tretiu a päť bodov na druhej. Naviac má v poslednom období úžasnú sériu.

Domáce Tottenham vyhral už štyri zápasy v rade, a to pomerne oslnivými výsledky. V polovici decembra si doma poradil s Hullom (3:0), následne s Burnley (2:1), a po výjazde na ihrisko Southamptonu a Watfordu (obe stretnutia zhodne výhra 1:4) by si rád smlsnul aj na lídrovi tabuľky.

Ovšem Chelsea je suverén a najmä v posledných dvoch zápasoch sa dostala do fantastickej formy, kedy napred porazila doma Bournemouth 3:0 a potom Stoke v pomere 4:2.

Blues ofenzívne ťahá predovšetkým dvojica Costa – Hazard. Prvý menovaný dal tento rok už 14 gólov, ten druhý deväť a zažíva asi najlepšiu formu celej svojej kariéry.
Výkony Tottenhamu záleží hlavne na ofenzívnym ťahúňovi Harry Kaneovi, ktorému zdatne sekundujú Dele Alli a Son Heung Min.

Štatistika posledných vzájomných duelov ale dáva viac šancí práve hosťujúcemu celku. Povážte sami, v novembrovom meraní síl vyhrala Chelsea 2:1. Minuloročná sezóna priniesla jednu bezgólovú remízu a raz nerozhodný stav, 2:2.

Oba celky majú slušný útok (Tottenham – 37 gólov, Chelsea – 42 gólov), ale v obrane tiež nezaostávajú (Tottenham – 14 gólov, Chelsea – 13 gólov).
Práve obdobie okolo Vianoc patrí v Premier League tradične medzi zlomové okamihy celého ročníka. Pokojne sa teda môžeme dočkať poriadnej ofenzívnej nálože. Stávka na 3 a viac gólov v tomto stretnutí vám môže váš vklad skoro až zdvojnásobiť. Konzervatívnejší stávkari by však mohli radšej chcieť staviť skôr na výsledok. Takým odporúčame tip na neprehru Chelsea.

 

Rate the review