Category Archives: Stávkovanie

Rozpisové stávkovanie

Kurzové stávkovanie podľa schém má niekoľko nepopierateľných výhod a rozhodne nejde o žiadne zložité postupy. V prvom rade je oproti iným kombinačným metódam lacnejšie. Stávkové kancelárie ( Bet 365 alebo Unibet )totiž ponúkajú rôzne kombinátory, ktoré však berú väčšiu časť vkladu a potencionálny zisk sa tak znižuje.

Ďalšou výhodou rozpisu je vlastný systém, ktorý si môže každý stávkar podľa svojich skúseností vyvinúť. V čom to spočíva rozpisové stávkovanie nie je nič komplikované. Práve naopak, jedná sa o ten najprimitívnejší spôsob kombinácie stávok. Rozpis sa sústredí na niekoľko stretnutí a kombinuje ich možné výsledky. Stávkar si tak istým spôsobom zabezpečuje výhru aspoň pri určitej situácii a snaží sa znížiť pravdepodobnosť nepríjemnej prehry.

Využíva tzv. aku stávku, ktorá násobí kurzy medzi sebou a podľa toho sa vypláca výhra. Pri tvorbe vlastného rozpisového systému si teda musí stávkar dávať pozor hlavne na veľkosť kurzov a počet tiketov, aby jeho akákoľvek výhra stále bola zisková. Pre začiatok je však lepšie využiť niektorý zabehnutý spôsob, ktorý dobre poslúži aj pre pochopenie celého systému. Rozpisové stávkovanie môžeme odporučiť menej skúseným stávkarom, ktorí chcú minimalizovať svoje straty a skúsiť byť v pluse aj keby nešlo všetko presne podľa predstáv.

Internetové stávkovanie

Dnešná doba umožňuje bez problémov vypisovať stávky a rýchlo ich prijímať cez internetové stávkovanie. Atraktívne internetové stávkovanie si ľudia rýchlo obľúbili a jeho priaznivcov stále pribúda.

Dnes už sú preto aj live stávky neodmysliteľnou súčasťou ponuky väčšiny internetových stávkových kancelárií, ktoré sa predháňajú v počte zápasov, na ktoré sa dá vsádzať, aj v čo najzaujímavejších stávkach na ne. A aby toho nebolo málo, niektoré spoločnosti vám stávkovaniu cez internet rovno ponúknu aj živé video vo veľmi slušnej kvalite, aby ste pri stávkovaní “nekupovali mačku vo vreci“. Internetové stávkovanie sa začalo viac rozširovať v roku 1998 a v súčasnosti jeho popularita naďalej rastie.

Stávkovanie cez internet prináša v porovnaní so stávkovaním v kamenných pobočkách stávkových kancelárií samé výhody! Vo väčšine prípadov je stávkovanie online bez manipulačných poplatkov, pričom najväčšia výhoda internetového stávkovania spočíva vo vybraní najvyššieho kurzu! Stávkovanie na najvyššie kurzy vám umožňuje maximalizovať zisk.

Ak ste úplný začiatočník, odporúčame prečítať ako začať stávkovať na internete, kde je rozpísané krok za krokom ako začať stávkovať online. Každá stávková kancelária ako napríklad Unibet či Bet-at-Home ponúka rôzne možnosti zostavenia tiketov.

O druhoch stávok sa dočítate na stránke formy stávok – tikety. Pri tipovaní na internete sa môžete stretnúť s rôznymi pojmami, ktoré ste ešte nepočuli alebo nevideli. Z toho dôvodu odporúčame prečítať slovník stávkarov, ktorý vám objasní množstvo pojmov používaných v online stávkovaní.

Internetové stávkovanie má ďalšiu výhodu v dostupnosti – dnes si môžete staviť kdekoľvek a kedykoľvek, dokonca aj počas cesty do práce či z práce. Nemusíte navyše hľadať žiadne pobočky alebo vytiahnuť päty z domu počas nepriaznivého počasia.

Live stávkovanie – stávkovanie naživo

Dnešné stávkové kancelárie ponúkajú aj možnosť “stávkovanie naživo” alebo aj „live stávkovanie“, teda stávkovanie počas prebiehajúceho zápasu. Stávkové kancelárie upravujú ponúkané kurzy podľa vývoja zápasu a vy sa tak môžete v priebehu zápasu rozhodnúť, na koho si staviť.

Live stávky sa tak stali veľmi často využívanou a populárnou formou stávkovania na celom svete. Stávky naživo dávajú stávkujúcim lepšiu kontrolu nad stávkami, no vyžadujú tiež rýchle a správne rozhodovanie. Určite neodporúčame vsádzať naživo tipujúcim, ktorí s tipovaním len začínajú.

Skvelou vecou na live stávkovaní je to, že môžete svoje tipy prispôsobiť vzhľadom k aktuálnemu skóre a samotnému vývoju zápasu. Povedzme napríklad, že chcete staviť na futbalový zápas medzi Manchestrom United a Slovanom Bratislava. United je veľkým favoritom a aj podľa vás pravdepodobne zvíťazí. Tomu zodpovedá aj nízky kurz. Čo sa však stane, ak outsider v úvode zápasu nečakane strelia rýchly gól?

Pretože United ako veľký favorit prehráva, kurz naň tak logicky o trochu vzrástol. Vy však stále veríte, že je v ich silách zápas otočiť a tak vsadíte na United, tentoraz už s ale vyšším kurzom ako na začiatku stretnutia. Nie vždy sa všetko vyvíja podľa vašich predstáv a mnohokrát až samotný priebeh zápasu ukáže, kto má aké šance na úspech. Tiež je dôležité zostať disciplinovaní a zbytočne nepodliehať emóciám.

Medzi populárne live stávky na Bet365 a William Hill patria stávky uzavreté pred koncom zápasu, keď favorizované mužstvo remizuje príp. prehráva. Pri takých stavoch môžete stávkovať za veľmi výhodný kurz či ešte padne gól alebo staviť na favorita. V priebehu dôležitých situácií však (napr. pokutový kop, červená karta) nie je možné podať live stávku (kurzy musí bookmaker najprv upraviť).

Stávkovanie po internete – stávkovanie cez internet

Dávno sú preč doby, kedy tipy pre stávkarov vypisovali len kamenné stávkové kancelárie. Fenoménom dneška je stávkovanie online cez internet. Naučte sa ako na stávkovanie na internete a získate skvelú výhodu.

Jednak je to pre stávkarov pohodlnejšie a rýchlejšie, jednak tiež odpadá povinnosť zbytočne platiť manipulačný poplatok, ktorý dnes v kamenných pobočkách činí najčastejšie až 5% zo vsadenej čiastky. Navyše keď využívate internetové stávkovanie bonus vás určite neminie.

Skôr než začnete stávkovať cez internet v online stávkových kanceláriách, zoznámte sa so samotným princípom stávkovanie. Stávkovanie cez internet v stávkových kanceláriách a v kamenných stávkových kancelárií je rovnaké, až na pár rozdielov. Stávkovanie po internete spočíva v tom, že si vyberiete z ponuky športových stretnutí určité zápasy, pri ktorých si myslíte / viete, ako dopadnú.

Potom si vsadíte (kliknutím myši) na vami predpokladaný výsledky zápasov a čakáte, ako dané zápasy dopadnú. Ak váš tip vyjde, vyhrávate a vyhrané peniaze sú pripísané na váš účet napríklad v Bet-at-home. Pri stávkovaní po internete je najdôležitejší výber stávkovej kancelárie.

Pretože vám chceme cestu k stávkovaniu uľahčiť, už sme vybrali online stávkové kancelárie, o ktorých sme presvedčení, že prevyšujú nad ostatnými online kanceláriami na internete. Ak ste si už vybrali stávkovú kanceláriu a chcete začať aktívne stávkovať cez internet, potom sa v danej kancelárii jednoducho registrujte (viac o jednotlivých stávkových kanceláriách) a vložte peniaze na svoj vytvorený účet (dostanete väčšinou slušný bonus).

Ako na to online stávkovanie? Každá z prezentovaných online stávkových kancelárií má prispôsobené internetové stránky tak, aby boli čo najprehľadnejšie. Preto sa nebojte, že sa v nich zamotáte. Dokonca niektoré stávkové kancelárie ponúkajú animovaného sprievodcu vašej prvej stávky.