24. kolo Bundesligy, Lipsko – Wolfsburg, 11. marca

24. kolo Bundesligy, Lipsko – Wolfsburg, 11. marca od 15:30 SEČ

Tip: Výhra Lipska.

Čas sa kráti a futbalové Lipsko si nemôže dovoliť jediné zakopnutia, ak si chce uchovať nádej na zisk majstrovského titulu z nemeckej Bundesligy. V sobotu čaká druhý tím tabuľky zápasu s trápiacim sa Wolfsburgom. Po zaváhanie z minulého týždňa, kedy Lipsko len remizovalo s Augsburgu, potrebuje tím zabrať a bez zaváhania získať všetky tri body.

Nemalo by to byť nič zložité. Wolfsburg sa trápi a je v súčasnosti až na pätnástom mieste tabuľky. Už má rovnaký počet bodov ako Hamburg, ktorý je na šestnástej pozícii znamenajúce baráž. Bodovať dokážu hostia len veľmi zriedka. Minulý týždeň sa im to podarilo vďaka bezgólovej remíze s Mainzom. Predtým ale prehrali dve stretnutia. Veľmi mrzuté vytriezvenie po nádejnej výhre nad Hoffenheimom na začiatku jarnej časti ročníka.

Lipsko je na tom podstatne lepšie. S bezpečným šesťbodovým náskokom si drží na druhom mieste tabuľky. Sedem bodov stráca na vedúci Bayern a rozhodne ešte nič nie je stratené. Až v jarnej časti Lipsko prvýkrát poznalo porážku. A to dokonca dvakrát za sebou, keď napred prekvapivo podľahlo doma Hamburgu a potom Mönchengladbach. Tím veľmi dobre vie, že ďalšie zaváhanie už skrátka nie je možné.

Domáce ťaží hlavne z gólových príspevkov Tima Wernera, ktorý už sa tento rok trafil štrnásťkrát. Sekunduje mu Emil Forsberg so siedmimi presnými zásahmi. Wolfsburg sa ale v ofenzíve trápi. Najlepším strelcom je sedmigólový Mario Gomez, jeho spoluhráči sa ale triafajú skôr výnimočne. Celý tím dal tento rok len 21 gólov, zatiaľ čo ich ale 34 dostal. To nie je práve najlepšia vizitka, horšie útok už má v tohtoročnej sezóne len beznádejne posled Darmstadt.

Čo teda očakávať v tomto zápase zo stávkového hľadiska? Jednoznačne môžeme odporučiť stávku na výhru domácich. Tí už si nedovolí žiadnu chybu a trápiaci sa Wolfsburg by mali s prehľadom a ľahkosťou poraziť.

Rate the review