24. kolo Serie A, FC Crotone – AS Rím

24. kolo Serie A, FC Crotone – AS Rím, 12. februára od 12:30 SEČ

Tip: Výhra AS Rím.

Ďalšia časť boja o tohtoročný titul Serie A podnikne v nedeľu o pol jednej AS Rím. Aktuálne druhý celok talianskej ligy zamieri na ihrisko tohtoročného nováčika FC Crotone. Situácia je taká, že Rím je na druhom mieste so sedembodovou stratou na vedúci Juventus, a dvojbodovým náskokom na Neapol. Začína ísť do tuhého a akýkoľvek bod naviac alebo naopak strata môže významne ovplyvniť celkový výsledok sezóny.

Na druhú stranu Crotone je tohtoročným nováčikom. Súdiac podľa doterajších výsledkov sa však medzi elitou príliš neohreje a pre budúcu sezónu poputuje späť do Serie B. Domáci sú na predposlednom mieste tabuľky so trinástimi bodmi, na najbližšiu nesestupovou priečku strácajú deväť bodov a s iba tromi víťazstvami z 23 pokusov sa nezdá, že by mali výraznejšie nádej zabrať a nepriaznivý vývoj sezóny zvrátiť. Hrozivo vyzerá už rozdiel skóre – Crotone v 23 dueloch 20 gólov dalo, ale 40 dostalo. Horšie už je na tom len 18. Palermo a posledný Pescara.

AS je na tom o dosť lepšie, je druhým najlepšie skórujícím tímom súťaže po Neapole. Tím ťahá predovšetkým kanonier Edin Džeko, ktorý už si tento rok pripísal sedemnásť úspešných zásahov do siete súpera. Bez neho by bolo AS v problémoch, pretože druhým najlepším strelcom je až osmigólový Mohamed Salah.

Posledné vzájomné stretnutie dopadlo totálnej deštrukciou. Nebohej Crotone si z Ríma odviezlo drvivú porážku 4: 0. V posledných piatich zápasoch domáci iba raz vyhrali a raz remizovali, inak trikrát prehrali. Výhru navyše zaznamenali nad sedemnástym Empoli, ktorému tiež stále hrozí zostup. Rím síce v posledných piatich dueloch raz prehral na ihrisku Sampdorie Janov, kde prehral tesne 3: 2, ale v tomto prípade by sa nemalo jednať o žiadne riziko, aj keď sa hrá na ihrisku Crotone.

Za nás je teda tip jednoznačný – stávka na výhru hosťujúceho celku. Pre prípadné vylepšenie kurzu môžeme odporučiť aj stávku, že vyhrajú hostia a celkovo padne 3 a viac gólov, čo je vzhľadom na deravé obrane domácich a streleckej potencii Džeka a spol. dosť pravdepodobné.

Rate the review