Analýza športové udalosti

Ak sa chcete venovať športovému stávkovanie naozaj trochu vážnejšie, iste vás neminie niekoľko desiatok alebo napríklad aj stoviek či tisícok analýz. Ako by takéto analýzy športových udalostí mali vyzerať?

Prvým krokom, ktorý musí stávkar pri svojej analýze urobiť, je podrobne prebrať štatistiku daných mužstiev. A to nielen ich postavenie v tabuľke a vzájomné zápasy, ale aj ich aktuálny formu, počet strelených gólov na domácom a cudzom ihrisku a tak ďalej. Jedná sa síce o tú nudnejšie časť analýzy, ale pre správny konečný tip je veľmi dôležitá. Každý stávkar si navyše po čase nájde správne stránky na zisťovanie týchto informácií a tak mu po nejakej dobe táto časť analýzy už nemusí ani zabrať toľko času.

Ďalšou časťou by mali byť informácie, ktoré sú dostupné na oficiálnych stránkach tímov a sociálnych sietí. Tam kluby zverejňujú aktuálne dianie či zranenia hráčov, čo sú informácie samozrejme veľmi dôležité. Okrem klubov majú už v dnešnej dobe profil na sociálnych sieťach aj samotní hráči, ktorí tam poustují novinky. Aj tu je potrebné nahliadnuť, pretože sa tu môžu objaviť zaujímavé informácie, ktoré budú mať vplyv na nasledujúce zápas.

Stávkar, ak chce byť úspešný, musí pri svojej analýze ísť skutočne do detailov. V takom prípade je treba si zistiť aj to, koľko divákov chodí na domáce zápasy daného celku a či dokážu vytvoriť atmosféru, ktorá hráča moticuje na podanie najlepšieho výkonu. Zanedbávať by sa nemalo ani to, ako ďaleko musí celky cestovať k zápasu, či na prepravu využívajú pohodlné lietadla alebo jazdia autobusom. Ako náročný mali program a koľko zápasov odohrali v predchádzajúcich dňoch. Alebo či mali dostatok času na tréning a regeneráciu.

Posledný krok by mal určiť, či je výška kurzu, ktorú nastavili stávkové kancelárie – Bet365 alebo Unibet, správna. Počas svojej analýzy si stávkar určí, za aký kurz je ochotný danú príležitosť staviť. Ak však kurz nezodpovedá jeho požiadavkám, mal by sa tejto príležitosti vyhnúť. Záleží potom samozrejme na každom, či je ochotný akceptovať aj nižší kurz, než by požadoval, pretože do zapadá do jeho hernej stratégie, alebo či bude hľadať ďalej zaujímavejšie športové udalosti s lepším kurzom.

Rate the review