Boj o titul ide do druhej polovice

Česká futbalová liga sa prehupla do svojej druhej polovice. Ašpirantov na titul je hneď niekoľko a po niekoľkoročnej prestávke je medzi nimi aj pražská Slavie. Najlepšie východiskovú pozíciu má však teraz obhajca titulu z Plzne.

Plzenskí idú do druhej polovice ročníka s náskokom jedného bodu na druhú Slaviu, avšak majú zápas k dobru, v prípade výhry by teda ich náskok predstavoval už štyri body. V zimnom prestupovom okne posilnila Plzeň už tak perfektne fungujúci obranu, tá inkasovala v jesennej časti iba deväť gólov a je v tomto ohľade najlepší v celej lige. Dá sa teda očakávať, že Plzeň bude i na jar podávať skvelé výkony ako na jeseň. Bude mať silnú obranu a je teda veľmi pravdepodobné, že bude opäť dostávať len veľmi málo gólov. U tohto tímu sa na jar teda rozhodne oplatí vsádzať na výhru a odvážnejšie stávkari môžu skúšať aj výhru s handicepem, ku ktorej by mala pomôcť už spomínaná skvelá obrana a silný útok.

Druhý celok jesennej časti, pražská Slavia, cez zimu opäť posilnila. Priviedla niekoľko kvalitných hráčov, predovšetkým do obrany, a ich káder teraz vyzerá na papieri naozaj silno. Veľkou nevýhodou však bude veľké množstvo novo prichádzajúcich hráčov, ktorí než si zvyknú na systém, ktorý Slavia preferuje môže to chvíľku trvať. Hoci je na tom Slavie čo sa týka postavenia v tabuľke veľmi dobre, ako hlavného ašpiranta na titul ju radiť nedá, práve kvôli nesehranosti. Od tohto tímu sa dá teda v jarnej časti očakávať niekoľko prekvapivých výsledkov alebo lepšie povedané zaváhania.

Posledným celkom, ktorý ešte môže pomýšľať na titul, je druhý pražský celok Sparta. Tá v zimnom prestupovom okne príliš aktívny nebola, ale veľa hráčov, ktorí na jeseň absentovali pre zranenie, sa teraz vráti do zostavy a tak Sparta kvalitu rozhodne mať bude. Od tradičného ašpiranta na titul sa teda opäť dajú očakávať kvalitné a vyrovnané výkony. Boj o titul navyše rozhodne nie je stratený, pretože na prvý Plzeň stráca Sparta momentálne síce štyri body, ale s Plzňou sa v jarnej časti stretne na domácom ihrisku, kde bývajú Letenští pravidelne veľmi silní a nebezpeční.

Zo závetria ešte môžu útočiť Zlín a Mladá Boleslav, ale nedá sa predpokladať, že by niektorý z týchto celkov nejako výrazne prehovoril do boja o titul. Zlín je síce štvrtý so stratou obyčajného bodu na Spartu, ale v zimnom prestupovom okne predal viacero dôležitých hráčov, ktoré nedokázal kvalitne nahradiť. Dá sa teda očakávať, že výkonnosť tohoto celku pôjde dolu. Boleslav síce udržala kostru tímu pohromade, ale ich bodová strata je už výraznejšie a navyše ich káder nedosahuje takých kvalít, ako napríklad u Sparty alebo Plzne.

Rate the review