Česko – Kazachstan, MS v hokeji, 13. mája 2016

ČR – Kazachstan, 13. mája 2016 od 15.15 SELČ.
Tip: Výhra ČR.cz

V ďalšom popoludňajšom zápase s papierovým outsiderom sa českí hokejisti stretnú s húževnatými Kazachy. Tí disponujú naturalizovaný prvej formácií pôvodom z Kanady, ktorá vie favoritmi veľa potrápiť. Skvele tiež chytá brankár Kolesnik. Pre českých farby by však duel s nováčikom svetového šampionátu nemal predstavovať výrazný problém. Je možné, že sa budú Kazachovia po jednu tretinu držať, ale konečný výsledok by mal vyznieť pre hráčov s lvíčkem na prsiach.

Vzájomná zápasu Čechov a Kazachov nie sú vôbec častá. Naposledy sa totiž oba tímy stretli v roku 2005 na šampionáte vo Viedni. Vtedy český výber “utrpel” výhru 1: 0, ale o rok skôr na pražskom MS nadelil súperovi z bývalej sovietskej republiky hneď sedem gólov. Do tretice spomeňme olympijský turnaj v japonskom Nagane v roku 1998. Tu dostali Kazachovia výprask, skóre vyznelo pre zverencov kouča Hlinky hneď 8: 2.
Kazachovia sú nováčik a ich cieľom je sa udržať v elitnej skupine MS. Nič viac a nič menej, na vec sa musí hľadieť realisticky – i napriek posily ako Dawes alebo Bochenski je štvrťfinále prekliato ďaleko. Navyše, kto by po debakli od Švédov oplýval sebavedomím? “Kanadská” lajna je naviac nezvyčajne veľa vyťažovanie, kouč Nazarov zostavu prakticky netočí, proti Rusom hrali doslova len dve formácie.

Nech už bude chytať Furch alebo Francúz, vôbec na tom nezáleží. Kouč Vůjtek by možno mohol aj pošetřit kľúčových hráčov, Kazachovia môžu hrýzť, ale rozhodne nebudú nebezpeční celý zápas. Základom úspechu je zodpovedná obrana, čo – nech sa na to pozrieme akokoľvek – nie je v českej zostave problémom. Cieľom je tiež postup z prvého miesta v skupine, porážka Kazachstane je preto dôležitá a niečo podobné “tím bez hviezd” určite nepodcení. Výsledok možno nebude tak úchvatný ako v Nagane, ale tri body sú stávka na istotu.
Rate the review