Česko – Nórsko, MS v hokeji, 12. mája 2016

Česko – Nórsko, 12. mája 2016 od 15.15 SELČ.svk


Tip: Výhra ČR.


Tu snáď ani nedá voliť inak, po presvedčivých výkonoch proti Rusku a Švédsku sú favoritom Česi. Tým sa síce proti hokejovému “trpaslíkovi” z Lotyšska veľmi nedarilo a výhru uhrali až po nájazdoch, Nóri by však nemali byť až tak veľkým orieškom ako Merzilikinš a spol. Rozdiel v skóre však nebude podľa všetkého príliš veľký, v dvoch z troch posledných vzájomných zápasu dokonca stačilo Čechom dať len jeden gól a získať trojbodový nášup.


Nory rozhodne nie je radno podceňovať. V zostave majú šikovného Matsa Zuccarella (NY Rangers) a Andreasa Martinsena (Colorado Avalanche). Tým však výpočet posíl zo zámoria končí, fanúšikom hokeja určite niečo povedia aj bratia Olimbové, Ole-Kristian Tollefsen alebo brankár Lars Haugen. Ašpirant na štvrťfinále? Možno, ale maximálne zo štvrtej pozície. Zamiesené na to severania určite majú, podarilo sa im poraziť priameho súpera na postup z Kazachstanu a body získali aj proti Švajčiarom. Duel s Dánmi ale skončil porážkou 0: 3.


Je pravdou, že s Nórmi je to pre českých hokejistov niekedy ťažké. Tentokrát ale v tíme panuje veľká pohoda a tá robí pol úspechu. Všetci ťahajú za jeden povraz a tímu sa navyše darí proti favoritom. Takže čo si priať viac? Snáď len dať pozor na Olimbovy, boli to práve oni, kto vystrieľal Nórsku doterajší bodový zisk.


Nóri dokázali v histórii ovládnuť jediný vzájomný zápas – a to na svetovom šampionáte 2010, kde pokorili Ondreja Pavelca hneď tromi gólmi. Vtedy to český tím naštartovalo k ceste za zlatom, tentoraz však ale žiadne pošťouchnutí nie je potreba. A nórske víťazstvo je skôr utópiou, hovorí pre to nielen vzájomná bilancia zápasov z predchádzajúcich sezón. Cieľom sú presilovky – práve Kazachovia totiž dali svoje dva góly vo vzájomnom zápase s Nórmi práve v početných výhodách.

 

Rate the review