Dánsko – Česko, MS v hokeji, 15. mája 2016

Dánsko – Česko, 15. mája 2016 od 15.15jjjjj

Tip: Výhra ČR.


Ďalšie súboj, v ktorom bude český tím favoritom. Tentoraz sa môže potvrdiť, kto bude v skupine A lídrom a kto narazí na papierovo slabšieho súpera z B skupiny. Je pravdou, že Dáni v minulosti narobili českým hokejistom problémy a už je dokonca aj dokázali poraziť – stalo sa tak na svetovom šampionáte pred dvoma rokmi. Na stranu druhú, sedem predchádzajúcich duelov skončilo výhrou Čechov, z toho päťkrát Dáni nedokázali streliť ani jeden gól.

Zverenci Vladimíra Vůjtka navyše hrajú v ozajstnej pohode, ktorú sme posledné dva alebo tri šampionáty vôbec nevideli. Omladený tím chce niečo dokázať a má reálnu šancu dosiahnuť na medailu. Hráči zo zámoria ako by snáď ani nechýbali, niektorí nemenovaní v posledných rokoch ani v národnom drese nič kloudného nepredviedli. Od kádra, ktorý prišiel do Moskvy, sa počítalo snáď len s tým, že s odretými ušami postúpi z tretej alebo štvrtej pozície, schytá Kanaďany alebo Fíny a poletí domov skôr, než začnú boje o medaily. Realita je však – aspoň zatiaľ – iná.

Dáni sú zatiaľ v hre o postup, ale proti českému tímu sa im moc šancí nedáva. V súboji s domácim tímom – hoci sa zdá, že zápas skoro až vypustili – prehrali desetibrankovým rozdielom, čo je buď ako buď veľká hanba. So Švédmi tiež dostali päť gólov a nedá sa čakať, že tretí favorit skupiny A bude v skóre nejako pozadu. Severanom sa naozaj podarilo len derby s Nórmi, ktoré zvládli v pohode a pokoji 3:0.

A v neposlednom rade, generalita dánskeho tímu si jasne uvedomuje, že proti českému tímu nemá príliš veľa šancí. Súperom o postup je tak skôr Švajčiarsko alebo Kazachstan. A práve s bývalou sovietskou republikou by bol trojbodový zisk veľa vítaný. V prípade významnej straty Švajčiarska v posledných zápasoch skupiny dokonca možno postupový …

Rate the review