Kto ovládne turnaj majstrov?

Pred pár dňami sa v Londýne rozbehol posledný veľký turnaj tejto sezóny. Osmička najlepších tenistov tohto ročníka sa stretne na turnaji majstrov. Obháji titul Srb Novak Djokovic alebo si pohár pre víťaza odvezie čerstvá svetová jednotka Andy Murray?

Skupina A

V prvej skupine sa nachádza súčasná svetová jednotka Brit Andy Murray. Jeho famózne jazda z posledných týždňov mu prvýkrát v kariére priniesla primát svetovej jednotky a zdá sa, že asi aj najväčšieho favorita tohto turnaja. Brit má v hodnotení H2H so všetkými svojimi protivníkmi zo skupiny kladné skóre a tak sa všeobecne predpokladá, že skupinou prejde bez zaváhania. U tohto hráča, ktorý má obrovskú motiváciu, keďže sa turnaj odohráva v Británii, sa minimálne u zápasov v skupine určite oplatí stávkovať handicepy, pretože kurzy na klasické víťazstvo v zápase sú veľmi nízke a podhodnotené. Bitka sa teda očakáva predovšetkým o druhé postupové miesto, o ktorý sa pobijú Wawrinka, Cilic a Nishikori. Veľmi dobre má zatiaľ nakročené práve posledný menovaný, pretože vo vyrovnanom dueli dokázal Japonec poraziť Stan Wawrinka a získal dôležité víťazstvo.

Skupina B

V druhej skupine, ktorá je všeobecne považovaná za silnejší, sa nachádza zosadený kráľ Novak Djokovic. Aj napriek tomu, že sa mu v posledných týždňoch nedarí tak, ako boli fanúšikovia z posledných rokov zvyknutý, iste neradno tohto hráča odpisovať. Aj u neho sa predpokladá, rovnako ako u Murrayho, že skupinou prejde hladko. Ďalej sú v skupine Kanaďan Raonic, Geal Monfils a debutant na záverečnom podniku sezóny Dominic Thiem. Tento mladý hráč zatiaľ napĺňa prognózy o veľkom prísľubu do budúcnosti a aj keď v prvom zápase podľahol Novak Djokovic, zobral mu set a to sa môže v neskoršej fáze turnaja ukázať ako kľúčové. Pri rovnosti výhier totiž ako prvý nasledujúci atribút rozhoduje práve počet vyhraných setov.

Všeobecne sa teda predpokladá, že finále turnaja obstarajú súčasná a minulá svetová jednotka, Andy Murray a Novak Djokovic. Zabúdať sa nesmie ale ani na ostatných hráčov, ktorí budú chcieť určite tiež uspieť. Turnaj je vysielaný stanicou Nova Sport a veľmi lákavé kurzy a bohatú ponuku na tento turnaj ponúka na príklad stávková kancelária Bwin.

Rate the review