ME vo futbale 2016, Anglicko – Slovensko, 20. júna

Anglicko – Slovensko, ME vo futbale 2016, 20. júna od 21.00 SELČ.

svk Tip: Výhra Anglicka.


Slovensko sa zatiaľ na európskom šampionáte prezentovalo dvoma rozdielnymi výkonmi. Porážka s Walesom bola trochu hanebná, ale víťazstvo nad Ruskom všetko napravilo, to bol jednoducho úžasný zápas. Do tretice čaká na zverencov kouča Kozáka Anglicko, ktorá rozhodne nie je slabým súperom a bude to chcieť podať viac ako stopercentný výkon. A ani ten podľa papierových predpokladov stačiť nebude …


Slováci sa v novodobej histórii stretli s Angličanmi trikrát a vždy odchádzali z ihriska ako porazení. Posledný vzájomný duel je ale celkom fúzatý, konkrétne z marca 2009, Anglicku sa podarilo zvíťaziť rozdielom štyroch gólov. Taká kanonáda to teraz určite nebude, zápasy na tohtoročnom EURO rozhodujú aj jedna alebo dve presné trefy. Hráči ako Sturridge alebo Vardy ale hrajú v oslnivej forme, zo zálohy ich dopĺňa štírkovitý Lallana. Proste radosť pozerať, Anglicko si ide za svojím cieľom, bez medaily domov títo chlapci odletieť nesmie! Omladený výber pôsobí sviežim dojmom a kolíska futbalu sa tak môže dočkať úspechu v podobe postupu do semifinále, hoci konkurencia je silná.


Pre náš výber ide o vôbec prvú účasť na európskom šampionáte, ak nepočítame niekdajší federálnej históriu, ktorá priniesla napríklad pamätný zlatý úspech v roku 1976. Aj tak by ale mohla byť postupová, stačí počítať s tým, že Wales porazí Rusko – a to sa dosť dobre môže stať, pretože Rusi hrajú doslova a do písmena pod psa. Zranenie kľúčových hráčov, tresty od UEFA kvôli správaniu fanúšikov, to všetko nechá na ruskom výbere následky.
Naši hráči môžu aj cez prípadnú prehru s Anglickom postúpiť z tretieho miesta, je na to skvele našliapnuté, ale všetko ukáže čas. Posledné zápasy skupiny B sú na programe už čoskoro, nezabudnite sa preto pozerať na priamy prenos!

Rate the review