ME vo futbale 2016, Česko – Turecko, 21. júna

Česko – Turecko, ME vo futbale 2016, 21. júna od 21.00 SELČ.

cz   Tip: Výhra ČR.


Nie je iné voľby, zápas s Turkami sa jednoducho musí vyhrať, bez bodového zisku jednoducho neexistuje úspešná cesta zo skupiny. A po výkone so Španielskom a posledné štvrťhodine proti Chorvátom sú českí futbalisti nepochybne favoritom posledného zápasu skupiny D, ktorý rozhodne o postupujúcich do osemfinále. Zranený kapitán Rosický síce na európskom šampionáte dohral, ​​ale záskok bude pripravený v zodpovedajúcej kvalite. Turci zatiaľ na turnaji nepredviedli prakticky nič, v tabuľke sa na ne škerí skóre 0:4.


Hráčska kvalita českého súpera je pritom veľká, Nuri Sahin z Dortmundu alebo Arda Turan z Barcelony – také mená by si prial mať v zostave snáď každý tréner. Turci ale rozhodne nepôsobí kompaktným dojmom a tréner Fatih Terim s tým asi nič zásadné nenarobí, hoci má za sebou veľa úspechov a rozhodne ide o renomovaného odborníka.


Posledná vzájomná zápasu? Česi a Turci sa stretávajú pomerne často, za posledných šesť rokov na medzinárodnej scéne prebehla hneď štyri stretnutia. Dvaja z nich ovládli Turci, dvaja z nich Česi – vždy po jednom “skalpu” súpera si oba tímy pripísali aj v poslednej kvalifikácii na európsky šampionát. Na Euro 2008 asi nikto z pamätníkov nespomína rád, pretože stratiť takto skvele rozohraný duel o postup sa nestáva moc často. Českým futbalistom sa to ale prihodilo, prehrali totiž s Turkami 2:3. Z mnohých dôvodov by sa však podobný scenár opakovať nemal. Pokiaľ na hrote nastúpi od začiatku štírkovitý Škoda, rozhodne bude o nejaký ten vzruch v pokutovom území Turecka dobre postarané.


Postupujúceho v každom prípade čaká veľmi silný súper. Možnosťami pre osemfinále sú potrebné Anglicka, Talianska alebo Francúzska. Kto však chce na európskom šampionáte uspieť, musí zvládnuť poraziť kohokoľvek. Druhá, prípadne aj tretia pozícia v skupine by českým farbám nemala v prípade trojbodového zisku uniknúť, záležať bude aj na zápasu Španielov a Chorvátov.

Rate the review