Predkolo Európskej ligy: Slavia – Rio Ave, 28. júla

Slavia Praha – Rio Ave, 3. predkolo Európskej ligy, 28. júla od 19:00 SELČ.

indexTip: Výhra Slavie.


Slavia má za sebou “zmŕtvychvstania” s Levadia Tallinn, kde sa podarilo domáce odvetu úspešne zvládnuť. Slávisté sa ale ani nestačili nadýchnuť a čaká ich trochu zvučnejšie súper, portugalskej Rio Ave. A rozhodne to nebude taký futbalový trpaslík, ako niekdajší estónsky majster. Dres tohto klubu obliekal ešte nedávno napríklad slávny Hélder Postiga, ktorý aj v pokročilom veku ukazuje svoje kvality.


Pražania využijú domáce prostredie


Je vždy trochu nepríjemné začínať doma, pretože rozhodovať a lámať chleba sa bude aj v odvete na ihrisku súpera. Rio Ave hrá na štadióne s kapacitou “iba” dvanásť tisíc sedadiel, ale aj tak sa jedná o zvučné meno. Ak však chce Slavia naplniť očakávania, musí postúpiť do základných skupín Európskej ligy a hrať tam minimálne dôstojnú úlohu, keď nie priamo postúpiť.


V sezóne 2014/2015 hralo Rio Ave dokonca skupinovú fázu Európskej ligy, keď prešlo v predkolách cez švédske duo IFK Göteborg a IF Elfsborg. V skupine ale Portugalci skončili štvrtí, keď nestačili na tímy ako Dynamo Kyjev či Steaua Bukurešť. Chrbticu súčasného portugalského celku tvoria hlavne domáci hráči, v zostave ale nájdete aj chorvátskeho stredopoliara Krovinoviče alebo brazílskeho útočníka Ronana.


To by však na Slaviu nemalo stačiť, jej káder ponúka aj účastníka nedávno skončeného európskeho šampionátu Škodu. Výborné predstavenie v pražskej odvete proti Tallinne predviedol aj Gino van Kessel. Ďalšie mená? Levan Kenia, Simon Deli, o ktorého sa nedávno dokonca zaujímali vo francúzskom Olympique Marseille. Pre Slaviu by preto postup nemal byť problém, zostava sa pomaly zohráva a v tejto sezóne môže rozhodne predviesť lepšie výkony, ako v tej predošlej. Zápas však neskončí nejakým debaklom, Slavia podľa papierových predpokladov vyhrá o jednu, maximálne dve bránky.

 

Rate the review