Predkolo Evropske ligy, Slavia Praha – Levadia Tallinn, 21. júla

Slavia Praha – Levadia Tallinn, predkolo Evropske ligy, 21. júla od 19.00 SELČ

index


Tip: výhra Slavie.

Vstup robiť predkola Evropske ligy sa slávistům príliš nepodaril. Prehra v Estónsku v pomere 1:3, ktorú naozaj nikto nečakal. V drese estónskeho mužstvá nehrajú slávne hviezdy, jedným z najznámejších hracov by mohol byt treba Alan Gatagov, odchovanec Lokomotivu Moskva, ktory odkroutil niekoľko sezón v Ruskej Lige. S nim pivo výpočet končí, kvalita nie je príliš vysoká – teda tá papierová. Slavia sa proste nechala zaskočiť, podcenila súpera. Ale to sa teraz už štát nesmie, minimálne z pohľadu fanúšikov “zošívaných”. 


Slavia by mohla mit s dvojgólovým mankom trochu práce a ďalšie inkasovaný gól by všetko maximálne znepríjemnil. Pred dvoma Rokmi sa stretla v predkole LM s Levadia pražská Sparta. Doma vyhrala o sedem gólov, vonku výsledok nerozhodný. Možno estónskej prostredie natešení fanúšikovia robia sve, Možno sa jednoducho papierové oveľa slabšie súper vzdy podcenia, tot otázka.


Pre Slaviu by nemala byť výhra o dva a viac gólov žiadnym problémom. V jej drese navyše nastúpi Simon Deli, Josef Hušbauer, Levan Kenia, Ruslan Mingazov lebo Milan Škoda. Inými slovami, o medzinárodne ostrieľaných hráčov je postarané, ted este pretaviť papierovú prevahu aj na ihrisku. Ambície Slavie v tejto sezóne nie sú malé, nový majiteľ si praje úspešný klub, čo Bude konkurovať Sparte Plzni v boji o český titul.
POMOČI Tomu Maji početné posily, Nedávno prišiel aj Najlepší strelec slovenského ligy V uplynulej sezone Gino van Kessel. Estónsky majster by rozhodne nemal byť veľkou prekážkou pre akékoľvek tuzemské mužstvo z prvej polovice prvoligovej tabuľky.

Rate the review