Preview EL: Alkmaar-Lyon

gomez

Dva zaujímavé duely, ktoré ponúknu veľa krásnych akcií a gólov a konečný postup francúzskeho celku. Takto si väčšina fanúšikov predstavuje dvojzápas medzi Alkmaar a Lyonom. Priebeh však vôbec nemusí byť tak jednoznačný.

Alkmaar

Holandský celok sa prebojoval do vyraďovacej časti zo druhého miesta skupiny D, ktorú jadnoznačně ovládol Zenit Petrohrad. Práve vďaka víťazstvu Alkmaaru proti ruskému gigantovi v poslednom kole, keď už mal Zenit istý postup, zabezpečilo postup tiež holandskému celku. Los vyraďovacích bojov k nim však príliš milosrdný nebol a udelil subsidiárnu povahu im Lyon. Alkmaar má problémy predovšetkým s defenzívou, pretože v šiestich dueloch v skupine dostal desať gólov, čo je priemer skoro dve na zápas. Ak túto hernú činnosť rapídne nezlepší, vo vyraďovacích bojoch veľmi rýchlo skončí. V domácej lige si Alkmaar vedie obstojne, momentálne sa nachádza na piatej priečke, ale keďže jarnú časť ligy v Holandsku už dávno beží, môže sa toto umiestnenie veľmi rýchlo meniť. V súboji s Lyonom teda Alkmaar rozhodne favoritom nebude.

Lyon

Francúzsky celok prežil v jesennej časti európskych pohárov sklamanie, keď vypadol z hrateľné skupiny Ligy majstrov. Aspoň čiastočnú útechu môže Lyon nájsť v tom, že skončil na tretej priečke, ktorá im zaisťuje boja v európskych pohároch aj v jarnej časti. Okrem francúzskeho celku sa v skupine H nachádzali tiež Dinamo Záhreb, Sevilla a Juventus Turín, ktorý skupinu nakoniec ovládol. Za zmienku určite tiež stojí to, že práve taliansky celok nedlho po postupe zmenil svoje dlhoročné logo. Čo sa však týka Lyonu, je veľkou otázkou, ako účinkovanie v Európskej lige pojme. V domácej lige je totiž až štvrtý s osembodový stratou na tretiu priečku, ktorá pre budúci rok zaisťuje aspoň kvalifikácii o Ligu majstrov.

Zhrnutie

Uvidíme, či ak Lyon Európsku ligu čiastočne vypustí a bude sa sústrediť na domácu súťaž, pretože lákadlo Ligy majstrov pre budúci rok je určite veľké. Ak sa tak však nestane a Lyon nastúpi proti Alkmaaru v plnej sile, nemal by mať problém cez holandský celok postúpiť.

Rate the review