Preview EL: Astra-Genk

gomez

Aj tento duel bude mať jasného favorita. Bude ním belgický celok. Ovšem neradno podceňovať rumunskú Astru, keďže ide o celok, ktorý v posledných rokoch podstúpil veľký progres a výkonnostne ide veľmi rýchlo hore.

Astra

Rumunskú Astru si iste veľmi dobre pamätajú českí fanúšikovia. Tento celok bol totiž v skupine Európskej ligy spoločne s AS Rím, Austrii Viedeň a Plzňou. Plzeň nedokázala ani v jednom dueli rumunský celok poraziť, čo iste dobre vypovedá o tom, ako dobre na tom Astra je. V skupine nakoniec skončila na druhej priečke, práve pred Plzňou, a zaistila si boje v Európe aj pre jarnú časť. Čo určite bude potrebné ešte zlepšiť je defenzívny hra, keďže Astra dostala v základnej skupine hneď desať gólov. V domácej súťaži sa rumunský celok momentálne nachádza až na siedmom mieste, avšak s minimálnou stratou na šiestu pozíciu, ktorá im zaisťuje účasť v skupine o titul ku koncu ročníka. Hoci sa samozrejme jedná o kvalitný celok, šírka kádra nie je taká, aby bola Astra schopná byť konkurencieschopná na dvoch frontoch, a tak je trochu otázkou, či ak účinkovanie v Európskej lige aj na jar nepripraví o európske poháre pre budúci rok.

Genk

Belgický celok sa do jarných bojov Európskej ligy dostal z prvého miesta v skupine F, kde okrem neho boli ešte Bilbao, Rapid Viedeň a Sassuolo, teda pomerne náročná skupina. Predovšetkým potom vďaka kvalitnej hre v útoku však mohol oslavovať Genk postup, keď v šiestich zápasoch nastrieľal trinásť gólov, teda takmer dva góly v priemere na zápas. V domácej súťaži, ktorá je samozrejme o niečo kvalitnejšie ako tá rumunská, je tom Genk podobne ako Astra. Nachádza sa momentálne síce až na ôsmom mieste, ale rovnako ako rumunský celok má minimálnu stratu na priečky, ktorý zaisťujú účasť v skupine o titul. Šírkou kádra sú na tom Belgičania tiež o nieco lepšie ako ich súper a dá sa teda očakávať, že ani účasť v jarnej časti Európskej ligy nebude mať taký vplyv na ich výkon v domácej súťaži.

Zhrnutie

Jednoznačným favoritom tohto dvojduelu je belgický Genk. Ten aj vďaka šírke kádra a predovšetkým kvalitné ofenzívne hrou, by nemal mať problém postúpiť cez Astru. Dôležité bude, ako si rumunský celok povedie v domácom zápase, tak je totiž Astra zvyčajne veľmi silná, ale táto sila im potom chýba v zápasoch na ihriskách súperov.

Rate the review