Preview EL: Krasnodar-Fenerbahce

gomez

Ďalším duelom vyraďovacích bojov Európskej ligy bude súboj medzi ruským Krasnodarom a tureckým Fenerbahce. Jedná sa o dva vyrovnané celky, čomu napovedá aj kurzová hladina na postup oboch celkov, tá je totiž takmer rovnaká.

Krasnodar

Ruský celok sa do play off Európskej ligy dostal z druhej pozície v skupine, v ktorej boli tímy Salzburgu, Nice a nemeckej Schalke. Skupinu suverénne ovládol práve posledný menovaný a Krasnodar skončil druhý len vďaka lepším vzájomným zápasom sa Salcurkem, s ktorým v základnej skupine remizoval na vonkajšom ihrisku a vyhral na domácej pôde. V domácej lige je Krasnodar momentálne na piatej pozícii, obyčajnú jednu priečku pod umiestnením, ktorý zaručuje účasť v európskych pohároch aj pre budúci rok. Čo sa však javí ako najväčší problém pre ruský celok je fakt, že jarnú časť domácej ligy začína až v marci, zatiaľ čo u Fenerbahce je tomu o mnoho skôr. Nerozehranost teda môže zohrávať veľmi dôležitú úlohu v súboji o postup do ďalšej časti Európskej ligy.

Fenerbahce

Turecký celok si v skupinovej fáze dokráčal pre prvé miesto v konkurencii tíme Zorya, Feyenoord a predovšetkým Manchesteru United. Práve anglického giganta navyše Fenerbahce dokázalo doma poraziť, čo im iste vlialo sebavedomie do žíl. V domácej lige je turecký celok štvrtý, ale ako už bolo spomenuté, to sa môže rýchlo zmeniť, pretože jarnú časť začína už na konci januára, oproti ruskému celku, ktorý na začiatok súťaže bude čakať až do marca. Okrem dlhodobo zranených hráčov by z tureckého celku nikto absentovať nemal, ale aj táto skutočnosť sa môže do začiatku boja o postup meniť, takže na ňu nedá spoliehať.

Zhrnutie

Iste sa bude jednať o vyrovnaný duel, kde budú rozhodovať maličkosti. Práve takou maličkosťou potom môže byť nerozehranost ruského celku, oproti plnom zápasovému zaťaženiu tureckého Fenerbahce. Uvidíme teda, ako sa s tým oba celky pobijú.

Preview EL: Krasnodar-Fenerbahce 5.00/5 (100.00%) 1 vote