Preview EL: Legia-Ajax

gomez

V tomto dueli určite netreba dlho hľadať favorita. Holandský Ajax je s kurzom 1,40 jasným favoritom. Ich útočný štýl hry s množstvom gólov by mal na poľského súpera jednoznačne platiť.

Legia

Legia sa do vyraďovacej časti dostala z tretieho miesta v skupine Ligy majstrov. Tam sa postup očakávať rozhodne nedal, pretože poľský celok mal v skupine Real Madrid a Dortmund, čomu tiež zodpovedá to, že v šiestich zápasoch dostala Legia 24 gólov, čo neuveriteľný priemer štyri góly na zápas. Napriek tomu však jesenná časť u tohto tímu označiť za úspešnú, keďže sa Legia prebojovala aspoň do Európskej ligy, kde však hneď na úvod dostala ďalšieho súpera zvučného mena. Hoci je jasne viditeľný vzostup tohto tímu v poslednom rokoch, ktorý vyústil v účasť v základnej skupine Ligy majstrov, nedá sa príliš očakávať, že je poľský celok konkurencieschopný aj pre nadpriemerné európske celky. V domácej súťaži je navyše Legia až tretí a dá sa predpokladať, že práve tam bude chcieť dohnať stratu a aspoň zopakovať účasť v Lige majstrov aj na budúci rok.

Ajax

Ajax Amsterdam postúpil do vyraďovacej časti z prvého miesta v skupine G. Ani raz neprehral a navyše má výborné skóre 11: 6. Čo sa kvality kádra týka, je jasné, že je minimálne o jednu úroveň vyššie než ich nadchádzajúce poľský súper. V domácej súťaži si Ajax vedie tiež dobre, momentálne sa nachádza na druhej pozícii, ktorá by im zabezpečovala kvalifikácii o Ligu majstrov pre budúci rok. Čo však Ajaxu hovorí predovšetkým do kariet je fakt, že majú skutočne široký káder a preto pre nich nie je problém sústrediť sa na dve súťaže súčasne. Takýto luxus si poľská Legia dovoliť nemôže.

Zhrnutie

Ajax je rozhodne kvalitnejším celkom, ktorý navyše disponuje širším kádrom, takže možno predpokladať, že cez poľskú légie postúpi ďalej. Ako výhoda sa navyše môže tiež javiť fakt, že prvý duel odohrá Ajax na vonkajšom ihrisku, takže ani v prípade prehry nie je nič stratené, pretože na domácom ihrisku je holandský celok tradične veľmi silný.

Rate the review