Príprava na ME vo futbale, Česko – Kórejská republika, 5. júna 2016

Česko – Kórejská republika, 5. 6. 2016 od 15.10 SELČ, Praha, Eden
cz

Tip: Výhra ČR.

Český futbalový tím sa zatiaľ úspešne pripravuje na nadchádzajúce futbalový sviatok, oba posledné prípravné zápasy sa podarilo vyhrať a kouč Vrba môže byť spokojný aj s výkonom svojich zverencov. Tomáša Rosického zatiaľ neopustilo zdravie a je stále tým mozgom zálohy, akým býval v národnom tíme posledných sezónach. Víťazstvo nad Maltou o šesť gólov, porážka silného súpera z Ruska v pomere 2:1.

Kórejčania by potom nemali byť ťažkým súperom. Od doby, kedy boli na domácom svetovom šampionáte štvrtí, už uplynulo veľa času a nedávny výprask od španielskej reprezentácie v pomere 1: 6 dáva tušiť, že slávne doby kórejskej futbale sú už nejakú dobu preč. Kórejská zostava súčasnosti tiež číta minimum krajankov – Jun Sok-jong z anglického Charltonu, Hogn Čong-ho z Augsburgu alebo Suk-hjona-čun z FC Porto či Son Hung-min z Tottenhamu. Päť hráčov pôsobí v arabských krajinách. Sčítané a podčiarknuté, papierový favorit zápasu je úplne jasný – sú ním zverenci trénera Vrby.

Česká reprezentácia ukázala, že prípravné zápasy nepodceňuje, naposledy sa podarilo otočiť zle sa vyvíjajúci zápas s Ruskom, ktoré patria k jednému z favoritov tohtoročného Eura. Aj preto je namieste spokojnosť s prípravou, nikto sa nezranil a niektorí hráči sa ukázali byť vo vynikajúcej forme, napríklad už spomínaný Tomáš Rosický pôsobí tak, akoby vôbec nemal za sebou niekoľkomesačné pauzu.
Kórejci tento rok odohrali štyri stretnutia, v kvalifikácii na svetový šampionát sa im podarilo prehrať Libanon či Kuvajt. Oproti českej reprezentácii však táto mužstvá bola ľahko rozlousknutelným orieškom. Bude sa opakovať výsledok zo augustového priateláku v roku 2001, kedy sa podarilo Kórejčanov poraziť rozdielom hneď piatich gólov? Zase tak pravdepodobné to nie je, ale výhra ČR o jednu alebo dve bránky je skoro stávka na istotu.
Rate the review