Review LM: Real Madrid-Neapol

Z tohto dvojzápasu nakoniec vzišiel očakávaný postupujúce, a to španielsky kráľovský klub Real Madrid. Rozhodne sa však nejednalo o pokojnej klania, kde by bolo rozhodnuté hneď po prvom zápase.

Úvodný duel zohrali tímy na domácom ihrisku Realu Madrid. Hoci bola Neapol považovaná za papierového outsidera, chcela sa týmto prognózam vzoprieť. A to sa jej podarilo veľmi skoro, keď už v ôsmej minúte poslal hosťujúci celok do vedenia Insigno po prihrávke Hamšíka. Ako cenný gól to bol iste dokazuje to, že bol strelený na ihrisku súpera, čo sa v pohárovej matematike rovná “dvom gólom” pri zhodnom záverečnom skóre. Neapol sa však po skvelom úvode zatiahla do defenzívy, na čo doplatila už po osemnástich minútach hry, keď biely balet zásluhou Benzema vyrovnal.

Do konca prvého polčasu už gól nepadol, ale rozhodne bol aktívnejší celok domáci. Ten svoju dominanciu potvrdil v druhom polčase, keď počas piatich minút dali bránku Kroos a Casermino a stanovali tak konečný stav po prvom zápase na 3: 1 pre Real Madrid. Napriek tomu však vďaka gólu z ihriska súpera nebola mimo hry ani Neapol, ktoré by doma stačilo vyhrať 2: 0, aby postúpila.

A k vytúženému výsledku sa Neapol v domácej odvete priblížila veľmi rýchlo. Po 24 minútach otvoril gólový účet Mertens a v tej chvíli stačilo Neapole streliť iba jediný gól na to, aby bola postupu bližšie ako Real. Hoci bola Neapol mierne lepším celkom, ďalší gól sa jej už pridať nepodarilo. Naopak. Po zmene strán vyrovnal hlavičkující Ramos a definitívny koniec pre Neapol v tomto ročníku Ligy majstrov znamenala vlastné bránka Mertensa. V nastavení ešte poistil výhru hosťujúceho Realu Madrid Morata. Celkové skóre tohto dvojutkání teda vyznelo jednoznačne pre Real Madrid v pomere 6: 2. Ovšem priebeh rozhodne tak jednoznačný nebol, veď v jednej chvíli stačilo Neapole streliť iba jediný gól a stav udržať na to, aby to bola ona, kto postúpi.