Semifinále ligového pohára v Anglicku, Manchester United – Hull City, 10. januára

Semifinále anglického ligového pohára, Manchester United – Hull City, 10. januára 2017 od 21.00 SEČ

Tip: Výhra Manchestru United.
14

Anglický ligový pohár sa dostáva do svojej záverečnej fázy. V utorok sa odohrá prvý z dvojice semifinálových zápasov, v ktorom sa stretnú Manchester United a Hull. Dva tímy, ktoré sú v lige v diametrálne odlišných pozíciách, avšak zažitá pravidlá v pohároch spravidla neplatí.

United sú na tom ale teraz skvele. V posledných piatich prípadoch vždy brali plný počet bodov. Svoje súpera navyše poráža veľmi presvedčivými výsledkami. Posúďte sami, West Bromwich inkasoval na svojom ihrisku od United skóre 0:2, Sunderland a Middlesborough potom 3:1, respektíve 2:1. Nasledovala jasná výhra 0:2 na ihrisku West Hamu a potom ešte výhra 4:0 nad Readingom v treťom kole FA Cupu.

Hull je na tom podstatne horšie. Z piatich posledných stretnutí vyhral len jediné, inak má za sebou tri porážky a jednu remízu. Na pôde West Hamu prehral Hull tesne 1:0. Nasledoval domáci výprask od Manchestru City v pomere 0:3 a remíza s Evertonom 2:2. Ani potom sa nedarilo, s WBA prehral Hull 3:1. Nasledovala výhra 2:0 nad Swansea, avšak tá prišla v treťom kole FA Cupu, a Tigre by určite viac ocenili bodový zisk v lige, kde im začína ujíždět vlak.

Štatistiky posledných stretnutiu hovorí aj viac pre domáce celok. V tohtoročnej sezóne už k jednému zápasu došlo a vyhrali ho United v pomere 1:0. V minuloročnej sezóne to bola výhra 3:0 a jedna bezgólová remíza. V predchádzajúcej sezóne potom výhry 3:1 a 3:2, taktiež pre United.

Ak sa pozrieme na cestu oboch súperov do semifinále, Hull mal skôr šťastie. Vo štvrtom kole narazil na Bristol a porazil ho v pomere 2:1. Štvrťfinále s Newcastlom rozhodol až penaltový rozstrel. Zato United si museli poradiť s rivalom Manchester City (výhra 1:0) a vo štvrťfinále potvrdili svoju úlohu favorita a vyhrali 4:1 nad West Hamom.

Z nášho pohľadu je teda všetko jasné. Tipujeme výhru United. Ak by sa vám ale nepáčil kurz, prečo neskúsiť zvýšenie pomocou hendikepu? Stávka na výhru United pri hendikepu 0:1 by stále mohla byť pomerne istú záležitosťou.

Rate the review