Slovensko – Bielorusko, MS v hokeji, 11. mája 2016

Slovensko – Bielorusko  svk

11. mája 2016 od 15.15 SELČ.

Tip: Výhra Slovenska.

Ďalší zápas, v ktorom ide o hodne. Štvrťfinále cieľom zverencov Zdena Cígera, niekdajšieho skvelého hráča NHL a slovenské reprezentácie. Vzhľadom k doterajšiemu priebehu turnaja ritného nedá tipovať inak – Slovensko proste musi byť víťazom. Bielorusi nepredvádzajú ani náhodou výkony, ktoré by sa od ašpiranta štvrťfinálových bojov daly očakávať. Skôr sú po pár stretnutiach dokonca jasným kandidátom na zostup!

Našim sa zatiaľ pomerne darí, Bielorusko naopak prehralo všetky tri svoje doterajšie stretnutia. Tri zápasy, skóre 5:20 a naposledy osmibrankový prídel od rozbehnutých “javorových listov”. To je vizitka, ktorú by určite od Bieloruska nikto nečakal. Osemnásť posíl z KHL, jedna zo zámoria, dokonca aj trojica pôvodom z Kanady Kevin Lalande, Charles Linglet a Geoff Platt. Ani to ale nestačilo zatiaľ k bodom, tím pôsobí veľa mdlým dojmom a s Maďarskom si to pravdepodobne rozdá v priamom boji o udržanie v elitnej skupine MS.

Naturalizovaný brankár bieloruskej reprezentácie Kevin Lalande zatiaľ nenadviazal na svoje skvelé výkony z domáceho šampionátu v roku 2014, podobne ako na minulom MS zatiaľ dosť tápe a celý tím s ním. Hráči ako Korobov, Kaljužný alebo Stas majú za sebou, rovnako ako bratia Kosticynové, už niekoľko svetových šampionátov. Problém sa skúseností v tíme nebude – ale morálka je skrátka nejako pochybná.

Je pravdou, že Bielorusi hrali zatiaľ sa silnými súpermi – Fínskom, USA a Kanadou. Ale ani tak sa nedá povedať, že by nejako svojim hokejom presvedčili. Slovensko bude celkom iste nad ich sily, ak zvládne tento zápas, prakticky si zaistí postup medzi najlepšie osmičku. A to bol tiež jeho pôvodný cieľ, za ktorým si tím okolo Andreja Sekery ide už od začiatku šampionátu.


Sčítané a podčiarknuté, Bielorusi veľmi pravdepodobne neschytají taký debakel ako s Kanadou. Bodová radosť im ale bude upretá, pretože slovenský výber je natoľko kvalitné, aby si všetko s prehľadom postrážil.

Rate the review