Stávkovanie na NBA ku koncu základnej časti

Základná časť zámorskej NBA sa už dávno pregúlil do druhej polovice a spoločne s tým sa mení hra hŕbu tímov. Celkov, ktoré majú posledných niekoľko zápasov na to, aby si zabezpečili účasť v play-off tejto súťaže.

S blížiacim sa záverom základnej časti sa v NBA mení aj hra tímov, ktoré ešte stále usilujú o postup do play off. Práve v tejto časti ročníka sa totiž necháva najväčší priestor hviezdam tímov, ktoré môžu mať mnohokrát priemer až štyridsať odohraných minút na zápas. Náhradníci sú zabudnutý a hlavné slovo si berie väčšinou základné päťka, kde sú lídri celku. Preto je práve toto ideálne chvíle na to, využiť vzniknutú situáciu a vsádzať na počet bodov jednotlivých strelcov. Bodové hranice u strelcov totiž bookmakeri určujú prevažne podľa sezónneho priemeru, avšak vďaka tomu, že teraz trávi kľúčoví hráči na palubovke oveľa viac času, je aj oveľa väčšia pravdepodobnosť, že svoj sezónne priemer budú pravidelne prekračovať.

Ani v tejto situácii sa ale nesmie podceňovať ďalšie faktory. Napríklad proti aké kvalitné obrane daný hráč nastúpi alebo kto konkrétne bude vami vybraného strelca brániť. Tu je potrebné dať si pozor na San Antonio Spurs, ktoré má vo svojom strede Leonarda, ktorý pravidelne patrí medzi najlepšie obranca v súťaži. Práve tento hráč väčšinou bráni najväčšie hviezdy protivníkov. Navyše, ak bolo spomenuté, že sa oplatí vsádzať over na počet bodov u hráčov, ktorí patria medzi lídrov tímov, má to aj opačný efekt, a to ten, že náhradníci majú oveľa menej Unibet bonus priestoru pre udržanie si svojho sezónneho priemeru, takže u týchto hráčov sa iste oplatí vsádzať na menší počet strelených bodov.

Ešte jedno špecifikum je spojené so záverom základnej časti. Rozhoduje sa totiž, ktorý celok bude mať najväčšiu šancu na získanie prvej voľby v nasledujúcom drafte. Celky, ktoré nemajú už šancu na play off, tak už nemajú žiadnu motiváciu hrať na víťazstvo. Zvlášť ak im posledné miesto v lige zaistí najväčšiu pravdepodobnosť, že to budú práve oni, kto bude na budúcom drafte vyberať ako prvý. Tímy, ktoré úmyselne prehrávajú, aby tak zvýšili svoju šancu na draftu, hovorí sa tiež, že takzvane tankujú, nechávajú hrať pomerne veľa minút náhradníkov a ich strelecké hviezdy žiadne bodové galapredstavenie väčšinou neponúka. U týchto celkov odporúčame vyhnúť sa stávkam na počet strelených bodov jednotlivých hráčov.

Rate the review