Zvratok je u konca. Šéf Pardubice z Salficky rozdrvil Janeckého trénera

Aj v klube postrehli, že svojimi vyjadreniami po zápasoch v poslednej dobe mohol inokedy verné obdivovateľov skôr naštvať. Veď Dynamo sa zmieta vo výsledkovej kríze a asi nikto nepochybuje o tom, že je v blížiacej sa baráži nečaká žiadna bublinkový kúpeľ. Do tohoto podhubie Janeckého uvoľnenej fórky skrátka nepasujú.

“Ota určite nemal v úmysle niečo zľahčovať, neskôr si uvedomil, že to nebolo vhodné,” uviedol generálny manažér Dynama Dušan Salfický, Janeckého kamarát a šéf v klube, v kontexte utorňajšieho zápasu 1. kola play-out v Zlíne.

Čo tam z úst bývalého vynikajúceho centra zaznelo?Po zápase, kde bola tak slabá návšteva (1 012 divákov), že sa prítomní fanúšikovia na tribúnach snáď museli báť, povedal Janecký novinárom na tlačovke toto:

“Čo viac si dneska priať – plný dom, výhra domácich , nikto neublížil. Všetko podstatné dosiahlo túto hru. Snáď u nás taky naplníme Zimák, aspoň ten tréningový. ”

Je pravda, že domáci kouč Martin Hamrlík tiež nehovoril zrovna vážne, avšak Zlín je predsa len v úplne inej pozícii.V play-out chce, aby nikto neprišiel do marodu, zatiaľ čo Pardubice tvrdí, že chce začať pred kasárňami. “Diskutovali sme o tom, môžem povedať, že to bolo posledné slovo tohto typu, “povedal Salficky. “V tej chvíli bol Otto charakter zapôsobený, odpovedal na situáciu, ktorá bola počas zápasu v Zlíne, neodpustil to,” povedal Salficky. Nebolo to prvé Janeckovo “mólo”.Komentáre, nad ktorými sa jeden musel pozastaviť, prišli už koncom februára po dueli Pardubíc s Vítkovice a potom po víťazstve nad Litvínovom z minulého piatku.

V prvom prípade (porážka Dynama 1: 3), kedy boli Pardubice až na úvod a pár krátkych pasáží v ďalšom priebehu naprosto zúfalé, Janecký hodnotil duel okrem iného nasledovne: “Myslím, že sme odohrali dobré stretnutie, ale zároveň musím uznať, že súper hral lepšie.”

Po šťastné výhre nad Litvinov 4: 3 dlho predĺžil, aby hovoril o tom, čo mal so svojimi kolegami Holanem a Markom v tej dobe. “Ja a tréneri sme boli výborní,” smial sa sprvu Janecký napriek faktu, že Dynamo pod ich kuratelou zvíťazilo len v troch Macích zo 13, z toho iba jedenkrát v základnej hracej dobe.Potom chvíľu pokračoval serióznejšie, než prišla reč na plány trénerského triumvirátu pre play-out.

“Ja budem prvý tretinu stáť vľavo, potom druhú vpravo a tretiu taky vľavo, pretože mám na starosti útočníkmi,” vtipkoval znovu Janecký . Potom prinajmenšom pridal vety, ktoré dokázali, že sa skutočne zaujíma o osud Dynamo. Však sám Salfický v januárovom diskusnom kotli s fanúšikmi Janeckého chválil za to, že mu ako prvý ponúkol pomocnú ruku.

“Od utorka začíname, sústredíme sa na koniec a budeme robiť všetko pre to, aby sme uspeli,” sľúbil Podporovatelia Janey Dynamo.

Rate the review