4. predkolo Ligy majstrov, Ludogorec Razgrad – Viktoria Plzeň, 17. augusta

Ludogorec RazgradViktoria Plzeň, 4. predkolo LM, 17. augusta OD 20:45 SELC.

Tip: remíza.

Plzeň čaká ako jediného slovenského zástupcu boj o Ligu majstrov! Vo štvrtom predkole majstrovskej časti sa stretne s bulharským Ludogorcem a rozhodne to nebude jednoduchý duel. A to, aj keď sa stretnutie bude hrať v Sofii, na štadióne, ktorý fanúšikovia Ludogorce nenávidí. Osemtisícovej stánok v Razgrad totiž nevyhovuje pravidlám UEFA.

Ludogorec nie je v pohároch žiadny nováčik a tomu zodpovedajú aj kurzy na toto stretnutie. Domáci sú miernym favoritom, Ligu majstrov si zahrali už v sezóne 2014/2015, dokázali dokonca remizovať s Liverpoolom alebo poraziť FC Bazilej. Postup zo skupiny, kde boli favoriti v podobe Realu Madrid a práve Liverpoolu, sa však nepodaril. Bulhari majú na konte aj účasť v Európskej lige v ročníku 2013/2014, dokráčet sa podarilo až do osemfinále, kde nestačil Ludogorec na španielsku Valenciu.

To všetko hovoria jasne – nejde o žiadny slabý celok a Plzeň by ho nemala podceniť. Pri výlete na Balkán budú zverenci kouča Romana Pivarníka radi za remízu, o postupe sa potom rozhodne až v odvete. Bulharský tím je mnohonárodnostný, nastupuje tu niekoľko rychlonohých Brazílčanov, Ukrajinec, Somálec alebo Chorvát. Práve Brazílčan Wanderson môže byť najväčšou zbraňou domáceho celku, tento rok sa trafil už štyrikrát a v treťom predkole Ligy majstrov hetrikom zostrelil srbský celok Crvena Zvezda Belehrad. Rozhodne ide o celok, ktorý nemožno nejako podceňovať!

Zbraní Plzne môže byť útok, pretože brazílski kúzelníci v službách úradujúceho bulharského šampióna samozrejme nevie tak dobre brániť súpera a ich práce v defenzívnej činnosti je o triedu horší ako u zvyšku tímu. Plzni tiež ide o takmer čtyřistamilionový bonus, ktorý by sa klubovej pokladni viac ako hodil. Ale v prípade neúspechu nie je dôvod vešať hlavu, porazený bude mať dobrú náplasť – postup do základnej skupiny Európskej ligy.