5. kolo Premier League, Chelsea – Liverpool, 16. septembra

Chelsea – Liverpool, Premier League, 16. septembra od 21.00 SELČ.

Tip: Remíza.

Vo šlágri piateho kola najznámejší svetovej futbalovej ligy sa stretnú dvaja nezmieriteľní sokovia. Londýnska Chelsea a Liverpool. Bude to veľmi zaujímavé stretnutie, v posledných niekoľkých rokoch v súbojoch oboch tímov vždy padla aspoň jedna bránka. Liverpool rozhodne nie je úplne bez šancí, je tu ale niekoľko faktov, ktoré hovoria priamo proti nemu. Najpravdepodobnejším výsledkom by mala byť remíza.

Je to napríklad horšie štart do ligovej sezóny. Porážka na štadióne Burnley rozhodne nie je nič lichotivého, ale domáci skalp úradujúceho majstra z Leicesteri v pomere 4: 1 už je rozhodne plusový bod. Chelsea naposledy remizovala vo Swansea a má aktuálne o tri body viac ako Reds, v tejto sezóne ešte nepoznala horkosť porážky.

Počas letnej pauzy z Liverpoolu zmizla celá rada hráčov. Kým kvôli Balotellimu nemusí byť fanúšikom Reds smutno, Christian Benteke či Jordon Ibe by mohli chýbať. Veľkou posilou by mal byť Sadio Mane, útočník Southamptone, autor 11 gólov v uplynulom ligovom ročníku. A čo Chelsea? Tá sa činila na prestupovom trhu o niečo lepšie, prišli Marcos Alonso z Fiorentiny, David Luiz z Paris Saint Germain alebo N’Golo Kant z majstrovského Leicesteri. Zvlášť brazílsky bek je výrazným posilnením, patrí totiž vo svetovom meradle k najlepším hráčom na svojom poste.

Vzájomné zápasy zase hovorí mierne v prospech Liverpoolu. Ten dokázal v minuloročnej sezóne na ihrisku Chelsea zvíťaziť v pomere 3: 1, hoci Blues už viedli v štvrtej minúte, Coutinho a Benteke vývoj zápasu dokázali v druhom polčase otočiť. Chelsea naposledy porazila Liverpool v semifinále Ligového pohára v januári 2015.
Londýnskemu tímu bude chýbať John Terry, skúsený bek by inak bol v takto vypätom zápase veľkou oporou.