7. kolo Serie A, AS Rim – Inter Miláno, 2. októbra

7. kolo Serie A, AS Rím – Inter Miláno, 2. októbra 2016 od 20:45 SELČ.

Tip: Výhra AS Rím.

V talianskej najvyššej súťaži dôjde cez víkend k veľkému stretu. Inter Miláno bude musieť vstrebať porážku od pražskej Sparty, Rimania pred týždňom prehrali v Turíne 1:3. V domácej lige sa oba tímy drží na špici tabuľky, ale lepšie formu majú určite hráči AS. A tí by tiež mali v nedeľňajšom zápase triumfovať, aj keď to bude veľká bitka a rozhodne nečakajme nejaký veľký gólový rozdiel.

Posledných päť zápasov medzi Interom Miláno a AS Rím padlo hneď dvanásť gólov, jedna bezgólovým skóre a výsledok 4:2 v novembri 2014, naposledy v marci skončilo meranie síl oboch tímov nerozhodne 1:1. Kým na európskej scéne sa obaja súperi hľadajú – AS remizovalo na ihrisku Plzne a Inter podľahol Hapoelu Beer Sheva aj Sparte – v talianskej lige sa im pomerne darí. Rozhodne ale nie tak, ako by chcelo klubové vedenie.

Inter zažíva éru ďalšieho kouča, pri kormidle je teraz niekdajší vynikajúci futbalista Frank De Boer. V lige šesť stretnutí, tri výhry, dve remízy, jedna porážka. To všetko vrátane skalpu Juventusu Turín. Pri nákupe posíl za obrovské peniaze to ale stále nie je výsledok, aký by sa od klubu formátu Interu očakával. To isté platí o AS Rím, ktoré prehralo tento rok celkom už trikrát, v lete pritom prišli Thomas Vermaelen a Federico Fazio a na trvalý prestup tiež Edin Džeko. Inter získal borca ako Joao Mário, Gabriel Barbosa alebo Antonio Candreva.

V súčasnej dobe je na Interi vidieť veľký herný splín. Marcelo Brozovič je mimo súpisku kvôli nízkej tímovej morálke, aspoň tak to odôvodnil kouč De Boer. Rimania podobné problémy nemajú a aj to môže hrať svoju rolu. Na stretnutí bude plne pripravený aj veterán Francesco Totti, ktorý vie, ako podobne vypätá zápasu zvládnuť!