ACF Fiorentina – Juventus Turín, 24. 4. 2016

ACF Fiorentina – Juventus Turín, 24. 4. 2016, od 20:45 CET
Tip: Výhra hostí.

Veľký zápas Serie A, ktorý budí veľa emócií na oboch stranách. Súboj toskánskeho celku s nenávideným súperom zo severu je zaujímavý aj pre českých fanúšikov, v minulosti tu proti sebe nastupovali treba Pavel Nedvěd a Tomáš Ujfaluši. Hoci “Fialky” na svojho súpera tradične pomerne vie a v minulých rokoch dokázali napriek predpokladom niekoľkokrát triumfovať, tentoraz hovorí všetko proti nim.

Spory majiteľa Fiorentiny a trénera? Téma pre médiá, ktoré rozhodne hráčom na sebavedomie nepridá. Súčasná forma Violy je tiež dosť zlá, posledných päť zápasov a len jediné víťazstvo, hanebná prehra v toskánskom derby s Empoli a série remíz s papierovo slabšími celkami. Kým na jeseň to vyzeralo na boj o Ligu majstrov, sen sa rozplynul a teraz ostáva zverencom kouča Sousa len boj o Európsku ligu. A to vo Florencii určite nečakali, ambície boli oveľa vyššie!

Bohužiaľ pre Toskánsko, na Ligu majstrov činí strata v súčasnosti priepastných šesť bodov a do konca ligového ročníka zostáva len krôčik. To Juventus je na tom úplne inak. 33 zápasov, z toho 25 víťazstiev a jasné prvé miesto v lige, čo viac si priať? Snáď len úspech na európskej scéne, v osemfinále LM totiž turínsky celok vyradil Bayern Mníchov. Tým skôr sa ale môže Juve koncentrovať na ligovú sezónu, ktorú takmer s istotou dovedie do úspešného konca. Fiorentina má síce motiváciu hrať lepšie proti rivalovi, ale v prebiehajúcej sezóne už prakticky nie je o čo bojovať. Snáď len, že by AS Rím opakovane zaváhal, čo by bolo nutné podporiť trojbodovým ziskom. Navyše, strelecká muška Nikolu Kalinic, na jeseň toľko obávaná, je na jar tak trochu mimo prevádzku.

Sčítané a podčiarknuté, Fiorentine chýba pre úspech hneď dve veci – dobrá forma a schopný strelec. Babacar totiž podáva pomerne nevyrovnané výkony, Kalinic dal gól naposledy vo februári, a to hrá zvyčajne celý zápas. Juventus navyše tento rok inkasoval len sedemnásťkrát, čo je v priemere pol gólu na jeden zápas – a také defenzíve sa proste strieľa bránky veľa ťažko …