Ako vyzerá úvod nového ročníka NBA

Finalisti vlaňajšieho ročníka vletelo do novej sezóny rovnako svižne, ako ju pred pár mesiacmi zakončili. Jednička posledného draftu je stále zranená a lige vládne netradičné tím. Čo všetko ponúka úvod nového ročníka NBA?

Cleveland Cavaliers rovnako ako Golden State vletelo do novej sezóny vo svižné tempe a okupujú popredné priečky tabuľky. Ovšem najlepšie celok po desiatich odohraných kolách je pomerne prekvapivo Los Angeles Clippers. Tí zatiaľ prehrali jediný duel a vládnu ako západnej konferencii tak celé NBA. Zdá sa, že veľmi dobre sa aklimatizoval v tíme minuloročných finalistov Kevin Durant, ktorý opustil po minulej sezóne Oklahomu a zamieril do Golden State. Potvrdzujú sa teda prognózy, že útok Bojovníkov bude patriť k najlepším, pretože okrem Durant to opäť skvele páli aj Steph Currymu a Klay Thompsonovi. Steph Curry navyše už stihol vylepšiť rekord zámorskej súťaže v počte nastrieľaných trojok v jednom zápase, stihol ich hneď 13! Obhajca titulu Cleveland tiahnu zatiaľ James, Love a Irving, teda nič nečakaného. Tím navyše na začiatku sezóny hýri aktivitou a dominuje východnej konferencii.

Českú stopu v NBA zanecháva tiež Tomáš Satoranský. Ten zatiaľ podáva obstojné výkony však jeho celku, Washingotnu Wizadrs, to zatiaľ vôbec nejde a nachádza sa až u dna východnej konferencie, horšie už je na tom iba Philadelphia. Práve tá totiž spoliehala na to, že ju z krízy vyvedie poslednej jednička draftu, Simmons, avšak ten sa ešte pred začatím novej sezóny zranil a do hry stále nezasiahol. Prekliatie Philadelphie teda aj naďalej trvá, keďže v prvých deviatich zápasoch zvíťazil iba jediný raz.

Čo sa týka individualít, potom zatiaľ septembra očakávania hráči. Skvelý James Harden ťahá svoj Houston rovnako tak ako Russel Westbrook, ktorý má v Oklahome po odchode Durant oveľa viac priestoru a je to jeden z najhorúcejších kandidátov na MVP. Skvelý individuálny výkony podáva aj Anthony Davis, lenže nie je to nič platné, jeho New Orleans sú posledné v západnej konferencii a ak nepríde radikálne zlepší, môže ich PROSPAN úvod ročníka stáť play off. Začiatok sezóny je charakteristický tým, že hráči majú dostatok energie, v zápasoch padá veľa bodov a sú vidieť krásne akcie. Práve toho môžu stávkari využiť. Stávky na over počet bodov v zápase sú teraz jedny z najobľúbenejších u športových tipérov.