Betfair

Spoločnosť Betfair Limited bola založená v roku 1999 vo Veľkej Británii a o rok neskôr rozbehla na internete stávkovú burzu. Presne toto ju dlhé roky odlišovalo od všetkých iných stávkových kancelárií, pretože konkrétne tipy a kurzy určovali sami stávkari. Spoločnosť Betfair sa tak stala jediným sprostredkovateľom, ktorý si z každej výhry odpočítal 2 až 5%. Najväčšia stávková burza sveta, ktorú bezpochyby Betfair je, ponúka naozaj veľa zaujímavých možností aj pre menej skúsených tipujúcich.

Zákazníci musia počítať s tým, že pokrytie súťaží a disciplín je závislé na ponuke ostatných hráčov, ale výhodu je práve vypísanie vlastnej stávky. Na druhú stranu dlhé roky apelovanie zo strany niektorých zákazníkov donútila spoločnosť v roku 2012 otvoriť nezávislú online stávkovú kanceláriu klasického typu. Tým krokom sa tiež otvorili brány pre stávkarov, ktorí nemajú dosť skúseností alebo si neverí na stávkovanie na burze. Zákazník si môže voľne prepínať medzi burzou a kanceláriou. V prípade dobrého odhadu je tento fakt veľkým plusom.

Iste Vás neprekvapí, že stávková burza, ale aj klasická stávková kancelária Betfair ponúka veľké množstvo športových podujatí. Je však nutné brať do úvahy, že nižšie ligové súťaže alebo menej populárne športy nemusia mať dosť dostupných tipov, pretože ich vytvárajú samotní zákazníci. V takom prípade nikomu nebráni vytvoriť vlastnú udalosť. Stávkar určí kurz a sumu a ponúkne ho ostatným. Ak niekto z protihráčov reaguje a stávku prijme, konečný výsledok rozhodne o tom, kto si odnesie finančnú výhru v konkrétnom kurze.

Ako už bolo povedané, je nutné počítať s odpočítaním poplatku spoločnosti, ale tých niekoľko percent nie je veľa. Denne sa v zozname športov objavuje priemerne 30 možností, medzi ktoré môžeme spomenúť futbal, tenis, hokej, hádzanú, vybíjanú, basketbal, baseball, americký futbal, ragby, formulu 1 a ďalšie motošport, box, bojové športy, bandy, florbal, futsal, vodné pólo, šípky, snooker, stolný tenis, bedminton, kriket, šach, olympijské športy, lyžovanie, skoky a beh na lyžiach, biatlon, ale aj spoločenské stávky. Celkovo by sme na burze našli až 250 ligových súťaží.

Technickú podporu môžete kontaktovať prostredníctvom emailu (support@betfair.com) alebo aj telefonicky. Spolu s českou verziou stránok však bola ukončená aj prevádzka českej zákazníckej podpory. Je potrebné tiež dodať, že zákaznícka podpora Betfairu nepatrí k najrýchlejším a preto na vaše písomné otázky očakávajte odpoveď v priebehu niekoľkých dní. Stávková burza Betfair, ako Bet365, však poskytuje podrobnú nápovedu (stále v češtine), kde sa môžete dozvedieť takmer všetko, čo potrebujete. Na serveri Youtube je vám dispozícii aj séria inštruktážnych videí, pozrieť sa môžete aj na Betfair blog alebo na fórum.