Club Bruggy – Beşiktaş JK

Dá sa povedať, že belgicko-turecký súboj nemá vopred jasného favorita. Hoci Besiktas má v Európe určite väčšie meno ako Bruggy. Tie totiž proklouzávají domáce aj európsku frontom, naozaj famózne, a radi by to dokázali aj teraz v osemfinále. Pritom hostia sa ďalej dostali pomerne zložitou cestou cez Liverpool.

Niet pochýb o tom, že domácim v minulej fáze play-off prial žreb. Stretli so proti Aalborgu, ktorý už takto bral postup zo základnej skupiny ako úspech. Veľkým výkričníkom pre Besiktas by ale mal byť štýl, akým sa Bruggy cez svojho súpera prehnali. Za dva zápasy inkasovali len raz, a to z penalty, a nastrieľal dohromady šesť gólov.

Aj preto sú v Belgicku celkom optimistami. A na slovutného súpera si verí. “Besiktas je dobre organizovaný tím s množstvom kvality. Môže hrať ako nepríjemný fyzický futbal, tak spoliehať na individuality. Čelíme naozaj ťažkému súperovi a ťažkej skúške,” uviedol domáci kouč Michel Preud’homme.

Jeho mužstvo, ktoré od skalpu Aalborgu vyhralo v lige ľahko dvakrát v rade bez obdržaného gólu, je v úplnej pohode, a v tabuľke je pred druhým Anderlechtom o bod. Preud’homme mimochodom pel slová chvály aj na svojho protikolegu na lavičke. “Slaven Bilič je tréner podľa môjho gusta. Má v sebe vášeň,” hovoril.

Čo sa absenciou týka, aspoň čo uvádzajú aktuálne zdroje, nie sú na tom Bruggy ani Besiktas úplne najlepšie. Domáci budú asi najviac postrádať gólové typy hráčov Víctora Vazquez a Josého Izquierdo, ktoré vynechali víkendové stretnutie proti Charleroi, hostia potom záložníkov ATIB Hutchinsona či Josého Sosua.

Besiktas po vydreté výhre po penaltách nad Liverpoolom zaváhal na domácej scéne, s Balikesirsporem remizoval pred vlastnými fanúšikmi 2: 2. Chuť si aspoň čiastočne spravil vonkajšom skalpom nad Sivasspor. “Že sme vyradili Liverpool? Má byť? Nemôžeme si povedať, že teraz porazíme každého,” krotil emócie Bilič.

Aj on vystrúhal poklonu Preud’hommemu. “Obdivoval som ho, keď ešte chytal,” adresoval päťdesiatšesťročnému Belgičanovi. “Bruggy nie sú Liverpool ani Tottenham. Všetkým svojim hráčom hovorím, že ak nedosiahneme také úrovne ako proti týmto tímom, nebudeme môcť v žiadnom prípade uspieť.”

Nas tip: X

Stavkova kancelaria: Unibet – 3,30