Demichelis bude aj v nasledujúcej sezóne hrať za Manchester City

Manchester City včera nadobro pustil Matija Nastasiće do nemeckého Schalke, s iným stopérom ale môže pre budúci ročník počítať. Úradujúci anglický majster sa totiž dohodol na predĺžení zmluvy s Martínom Demichelis, skúsený zadák je teraz na Etihad Stadium viazaný do júna 2016 …

Tridsaťštyriročný argentínsky reprezentant prišiel na severozápad Anglicka v roku 2013 za päť miliónov eur z Atlética Madrid a vo väčšine zápasov patrí do základnej zostavy. Manažér Manuel Pellegrini je s jeho výkonmi spokojný a počítať s ním môže aj pre ďalšiu sezónu.

“Chcem zostať a som naozaj hrdý a šťastný, že som predĺžil svoju zmluvu o ďalší rok. Manchester City je klub s plno ambíciami, chceme rast každým rokom,” uviedol spokojný Demichelis pre klubový web.

Demichelis už pod Pellegrinim pracoval v španielskej Malage a tiež v argentínskom River Plate. Do podvedomia fanúšikov európskeho futbalu sa ale dostal predovšetkým počas deväťročného angažmán v mníchovskom Bayerne, s ktorým vyhral štyrikrát bundesligu a štyrikrát tiež domáci pohár.

Manchester City v tejto sezóne už predĺžil kontrakty s Joeom Hartom, Vincentom Kompanym, David Silva, Sergio Agüero, Samir Nasrim a Aleksandar Kolárovo. Ďalším na rade by mohol byť James Milner, s ktorým rokovania už prebiehajú, ale skúsený stredopoliar má aj ponuky z iných klubov.