Dortmund musí poraziť Juventus, ten má náskok jednej bránky

Juventus čaká náročné stretnutie Ligy majstrov, v ktorom ide na štadión Signal Iduna Park. Tamojší Dortmund konečne prelomil prekliatie jesennej časti Bundesligy a znova naberá dych. Musí ale najprv dohnať svojho soka z Talianska, ktorý si so sebou priviezol jednogólové vedenie.

Stará dáma si v prvom vzájomnom zápase poradila a zvíťazila 2: 1. Turínsky celok poslal do vedenia Carlos Tévez a druhú bránku si pripísal Alvaro Morata. Borussia ale dokázala potrestať zaváhanie obrannej činnosti domácich a Marco Reus strelil dôležitý vonkajší gól. Ten sa v pohárovej matematike počíta skoro dvojnásobne. Výsledok z Turína znamená, že Juventus má síce lepšiu východiskovú pozíciu, ale musí byť extrémne opatrný, ak si chce zaistiť miesto vo štvrťfinále najcennejšie futbalovej súťaže sveta.

A uvedomuje si to aj prezident talianskeho tímu Andrea Agnelli. Napriek tomu sa podľa jeho názoru nebude v závere sezona Bianconeri hodnotiť len podľa výsledku stredajšieho zápasu a prípadného postupu. V rozhovore s novinármi skúsený činovník spomenul: “Sme nadšení z toho, že sme sa sem dostali a urobíme všetko preto, aby sme pokračovali. Ale nemôžete hodnotiť sezónu klubu podľa jedného zápasu. Ak ste na jar stále v troch súťažiach, v ktorých ste chceli účinkovať , potom je to podľa mňa známka toho, že všetko robíte správne a je to úspech. ”

Výsledok z prvého zápasu znamená, že Borussia musí svojho soka poraziť. Problém je, že na domácej pôde Borussia trikrát talianskemu súperovi podľahla, takže história nehovorí práve v jej prospech. Toho si je dobre vedomý aj domáci tréner Jürgen Klopp, ktorý v rozhovore pre uefa.com povedal: “Neviem, či to bude atraktívne stretnutie až do úplného konca. Ale ak bude aj na konci dramatické, potom to znamená, že sme stále v hre . Je správne, že o sebe pochybujeme, ale nemali by sme nikdy pochybovať o našom hernom systéme. ”

“Aj v prvej polovici sezóny sa nám niektoré zápasy darili a získali sme sebavedomie v Lige majstrov. Takže nie sme ako králiky, ktorí neustále dokola behajú v koliesku. Môžeme niečo zmeniť. Aj keď má súper loptu, neznamená to, že si ho nemôžeme vziať späť . Môžeme predviesť skvelú podívanou a ja dúfam, že sa nám to podarí práve teraz, “želá si nemecký tréner.

Tieto dva tímy sa nestretávajú zase tak často, ale Dortmund má na čo spomínať. Rád by si pred odvetou vybavil minimálne rok 1997, kedy došiel až do finále a na mníchovskom štadióne Juventus porazil. Dve bránky vtedy strelil Karl-Heinz Riedl, jednu mal na svedomí Lars Ricken. Od tej doby Borussia Ligu majstrov nevyhrala. Najbližšie bola pred dvoma rokmi, keď vo finále nestačila na Bayern Mníchov. Juventus nečakal o mnoho dlhšie, pretože vyhral Ligu majstrov práve v roku 1996. Teraz potrebuje Dortmund poraziť, ak má sa priblížiť ďalšie výhre.

Tréner Massimiliano Allegri sa ale bude musieť zaobísť bez viacerých opôr. Chýbať mu bude predovšetkým mozog záložný radu. Andrea Pirlo sa zranil v prvom stretnutí a nebude fit. Chýbať bude tiež Martin Caceres alebo Paolo De Ceglie, ktorý nemá v poriadku členok. Borussia Dortmund zrejme nenasadí Kevina Grosskreutze a ani Henrika Mchitarjana, ktorý je úplne bez formy. V posledných dvoch dueloch sa darilo lepšie Starej dáme. Borussia si dvakrát len ​​delila body so súpermi, naposledy bez gólov remizovala s Kolínom. Bianconeri vyhrali proti Sassuolo a tri body si za výhru 1: 0 odviezli aj z Palerma.

Stretnutie bude riadiť skúsený arbiter Milorad Mazic, na ktorého ale nemá Juventus dobré spomienky. Práve Mazic totiž šéfoval nevydarený zápas s Olympiakosom Pireus. Asistentov mu budú páni Milovan Ristic a Dalibor Đurđević. Stretnutie začne o 20:45 a vysielať ho bude stanica Prima Cool.