FC Ingolstadt 04 – Werder Brémy

Nováčik z Ingolstadtu má šancu zvýšiť náskok na zostupové priečky na deväť bodov. Musí síce poraziť Werder Brémy, to ale v túto chvíľu nevyzerá ako nesplniteľná úloha – tradičný klub sa trápi a sám má záchranárskych starostí až nad hlavu ..
Celok z automobilového mesta má v roku 2016 nestálu formu; výhry sa striedajú s porážkami a nikdy nie je vopred jasné, aký výkon nováčik na ihrisku skutočne podá. To ale koučovi Ralphovi Hasenhüttlovi stačí; ak je cieľom udržať sa medzi elitou aj po historicky prvej Bet 365 bundesligovej sezóne, potom má Ingolstadt veľmi slušné šance. Napriek tomu, že naposledy prehral 0: 2 vo Wolfsburgu. Aktuálne je v tabuľke dvanásty a dnešná výhra ho môže potenciálne katapultovať späť do prvej polovice tabuľky.
Naopak Werder, neporovnateľne väčší stálica nemeckej futbalovej scény, má problémy. Zverenci Viktora Skripnik sú aktuálne šestnásť, čo znamená barážovou pozíciu; pod sebou majú už len Hoffenheim a Hannover, jediné tímy, ktoré tento rok hrajú ešte horšie. Jesenné vzájomný zápas symbolicky poodhalil najväčší rozdiel medzi oboma celkami: kým brémští sa pred vlastným publikom nedokázali presadiť, na brejky hrajúci Ingolstadt urval najtesnejší výhru jediným gólom Moritza Hartmanna z tretej minúty Bet365 nadstaveného času. Stal sa tak vôbec prvým nováčikom bundesligových dejín, ktorý skraja sezóny nestratil na cestách trikrát za sebou ani bod.
Ironicky má Werder väčšiu šancu na úspech práve na súperovej pôde – aspoň zo štatistického hľadiska. Štyri z piatich tohtoročných výhier (a 14 z celkových 20 bodov) totiž Skripnikův tím zaznamenal mimo vlastnej štadión. Hostia majú Bet365 najhoršie obranu v lige, to by ale dnes vadiť až tak nemuselo; Ingolstadt totiž disponuje pre zmenu nejimpotentnějším útokom. Jeho hráči skórovali iba štrnásťkrát z 21 kôl, hneď jedenásťkrát (!) Potom vyšli strelecky naprázdno.
Hasenhüttlovi by sa dnes mohlo vyplatiť Sportingbet bonus vrhnúť všetko do útoku od samého začiatku – Werder inkasoval hneď sedem gólov v úvodnej Bet365 čtvrthodinovce, čo je pochopiteľne ligovej maximum. Na druhú stranu Ingolstadt ešte tento rok neskóroval skôr ako v 21. minúte. Vyzerá to, že sa tu rysuje zápas dvoch protipólov, v ktorom pôjde skutočne o veľa.
Čo sa zdravotná situácia týka, sú na tom horšie hostia – Skripnik chýba hneď pätica hráčov, okrem zranených Sternberga (členok) a Bargfredeho (achilovky) sú to ešte rekonvalescenti Yildirim, Johansson a Wolf. Naopak na druhej strane absentujú len Levels (členok) a Danilo (palec).