Fed Cup opäť pre českých tenistky

Piatykrát za posledných šesť rokov a tretíkrát v rade získali slovenskej tenistky Fed Cup. Obrovský úspech za ktorým stojí kopa obetavosti a predovšetkým zlatá generácia slovenského ženského tenisu.

V čom tkvie takto úspešná séria, pýta sa iste nejeden fanúšik tenisu. Základný kameň úspechu možno vidieť predovšetkým v obetavosti našich tenistiek. Tí sú po celú sezónu pod veľkým tlakom na turnajoch po celom svete, avšak aj napriek tomu sú ochotné prísť a reprezentovať našu krajinu. Po minulých úspešných rokoch sa tento rok do hry poriadne nedostala dlhoročná česká dvojka Lucie Šafářová, ktorá mala celý rok problémy so svojím chatrným zdravím, napriek tomu sa však našli tenistky, ktoré jej dokázali zastúpiť a urvat dôležité výhry v kľúčových momentoch. O to je práve druhý bod, na ktorý sa môžu priaznivci slovenského tenisu spoľahnúť. Veľké možnosti pri výberov, keďže Česko disponuje hneď niekoľkými špičkovými hráčkami.

Do veľkej hviezdy dorástla Karolína Plíšková, ktorá po úspešnom roku po prvýkrát okúsila tiež atmosféru turnaja majsteriek. Potom je tu Petra Kvitová. Tej sa síce tento rok nedarilo toľko, ako by sa očakávalo, napriek tomu veľmi pomohla tenistkách k triumfu. Barbora Strýcová, ktorý potvrdzuje, že je na nej spoľahnúť nielen ako na skvelú deblistka, ale aj na hráčku, ktorá dokáže v singli získať dôležité body, čo potvrdila aj pri nedávnom finále proti Francouzkám, kedy za nepriaznivého stavu 1: 2 zastúpila v záverečnej dvojhre Petru kvítí a vyrovnala stav na 2: 2. Potom navyše s Karolínou Pliskova vyhrala aj štvorhru a Češky mohli sláviť zlatý hetrik.

Široká tenisová základňa a hneď niekoľko výborných tenistiek, ktoré sú schopné hrať a porážať aj tie najlepšie súperky, to sú najdôležitejšie atribúty slovenskej fedcupového tímu. Keď k tomu navyše pripočítame chuť reprezentovať a obrovskú oddanosť, zdá sa, že české tenistky ešte stále nedosiahli vrchol a fedcupovému zápolení môžu kraľovať aj niekoľko ďalších rokov.