Internetové peňaženky Skrill a Neteller

Veľkú obľubu u stávkarov si v poslednej dobe získali internetovej peňaženky. Hoci v tomto rybníku pláva mnoho rýb, do popredia vystupujú tie dve vôbec najväčšie, Skrill a Neteller. Poďme si ich teda predstaviť.

Internetová peňaženka Neteller pôsobí na trhu už od roku 1999 a prakticky okamžite po svojom nástupe sa zaradila medzi lídrov v oblasti internetových platieb. Založenie účtu v tejto spoločnosti je zadarmo a po registrácii môžete požiadať aj o platobnú kartu. Veľkou výhodou neteller je predovšetkým rýchlosť, s ktorou môžete s peniazmi hospodáriť. Stávkara však bude najviac zaujímať, či ak sa pri prevode peňazí z Neteller na svoj hráčsky účet platí nejaký poplatok. Nie, drvivá väčšina stávkových kancelárií, medzi nimi napríklad Fortuna, ponúkajú túto službu zadarmo a bez poplatkov. Aj tu si zákazníci veľmi chvália rýchlosť, s ktorou peniaze na účet dorazí.

To, že Neteller svojim klientom ponúka aj najvyššiu možnú bezpečnosť iste netreba hovoriť, to je samozrejmosťou. V prípade, že by ste si chceli výhru poslať späť na účet u Neteller, je transakcia opäť bez poplatkov. Ovšem doba než sa táto požiadavka vybaví môže činiť od 2 do 60 hodín. Ak by ste si radi poslali peniaze z Neteller na svoj bežný účet, tu už sa poplatku bohužiaľ nevyhnete. A keďže poplatok môže činiť až 7,5 Euro, iste veľa ľudí napadne ako sa tomuto poplatku vyhnúť. Napríklad neposielať peniaze z hráčskeho účtu k neteller, ale rovno na svoj bežný účet. Hoci je vyššie spomínaného poplatku vysoká, pri celkovom hodnotení neteller prevažujú predovšetkým klady v podobe rýchlosti, jednoduchosti a tiež bezpečnosti.

Druhým gigantom na poli internetových peňaženiek je Skrill. Ten ponúka podobné služby ako Neteller. Rovnako ako u tejto internetovej peňaženky, môžete aj u Skrill posielať svoje peniaze na hráčsky účet bez poplatkov. Bez poplatkov je môžete posielať aj opačným smerom. Hoci sa síce aj tu platí poplatok za prevod na bežný účet, ten nedosahuje také vyššie ako u jeho konkurenta, tu činí 3,95 Eur. Na založenie účtu u Skrill vám stačí iba emailová adresa a heslo.

U Skrill je prílišná jednoduchosť možno až na škodu, pretože to ide na úkor bezpečnosti, čo sa v poslednej dobe snaží táto internetová peňaženka dohnať. Rovnako ako Neteller ponúka tiež oficiálny mobilnú aplikáciu, z ktorej môžete svoj účet spravovať. Veľkým kladom je tiež fakt, že u Skrill je jednou z mien, ktorú možno používať, tiež česká koruna a s tým súvisiace česká zákaznícka podpora. Mien, ktoré sú k dispozícii, je však niekoľko a využívať môžete tú, ktorá sa vám práve hodí.

Práve posledný menovaný klad Skrill, je u Neteller najväčšou slabosťou. Neteller totiž stále nemá českú lokalizáciu a českú korunu by ste medzi 19 menami, ktoré má táto internetová peňaženka k dispozícii, hľadali márne. S tým samozrejme súvisí aj chýbajúca zákaznícka podpora. Obe peňaženky ponúkajú v podstate totožné služby len s trochu rozdielnymi poplatky, ale práve chýbajúce česká lokalizácia u neteller, vyšvihla u nás na výslnie Skrill. Ale kto vie, možno sa za nedlho dočkáme aj u neteller českej koruny a preteky o najlepší internetovú peňaženku u nás budú môcť opäť pokračovať.

Autor: Luboš Repa