Interu sme Shaqiriho dali so zľavou, prezradil Rummenigge

Dobrý obchod v januári urobil milánsky Inter, keď z Bayernu Mníchov získal Xherdan Shaqiriho. Stále ešte mladý švajčiarsky stredopoliar by mal v budúcnosti patriť ku kľúčovým hráčom talianskeho klubu, ten navyše môže tešiť aj nižšia suma, akú za futbalistu zaplatil …

23ročný futbalista k Nerazzurri zamieril na polročné hosťovanie s povinnou opcií na prestup, ktorá vyšla na pätnásť miliónov eur. To je nižšia suma, než akú by Bayern za transfer získal od anglických klubov, ktoré mali o Shaqiriho takisto záujem.

“Dostali by sme viac, keby sme ho predali do Anglicka, takže by sa dalo povedať, že Interu sme ho dali so zľavou. Inter nákupom Shaqiriho získal jackpot. Je stále mladý a veľa kvalitnej. Jedná sa o hráča, ktorý môže robiť rozdiely,” vyhlásil predseda Bayernu Karl-Heinz Rummenigge v rozhovore pre La Gazzetta dello Sport.

Shaqiri zatiaľ nastúpil k deviatim ligovým zápasom a na svojom konte má jeden gól. Raz sa do listiny strelcov zapísal aj v Európskej lige.

“Až sa naplno aklimatizuje, bude podávať stabilnejšie výkony. Potrebuje sa v Miláne cítiť ako doma, aby hral čo najlepšie. Zaujímala sa o neho rad klubov z Premier League, ale ja mu poradil, aby si vybral Inter. Shaqiri potreboval klub, kde bude hrať pravidelne, “dodal.