Interwetten

Spoločnosť Interwetten bola založená v roku 1990 ako poskytovateľ športových stávok a v roku 1997 spustila svoju webovú stránku. Dnes ponúka okrem športového stávkovania aj kasíno, živé kasíno, hry, losy a mnoho ďalších napínavých hier.

Interwetten kasíno (skrátene IW Casino) ponúka svoje stránky v 9 jazykoch vrátane češtiny. Interwetten každý týždeň ponúka viac než 8000 stávok na športové udalosti vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Aj napriek celkovo priemerným stávkovým kurzom ponúka spoločnosť pri niektorých stávkach mnohokrát najvyššie kurzy, čo je tiež jeden z dôvodov, prečo odporúčame otvoriť si účet práve v nej.

Ďalším dôležitým aspektom ovplyvňujúcim obľúbenosť stávkovej kancelárie je počet dostupných sektorov a nastavenie hladiny kurzov. Bookmakeri v rakúskej firme Interwetten, ako w 1xbet,sa snažia udržiavať kurzy na tak lákavej úrovni, aby dostatočne uspokojili potreby zákazníkov. Stávková spoločnosť je dobre známa solídnym potenciálom v tomto smere.

Ako ďalšie plus musíme určite brať komplexnosť ponuky športových disciplín. Naopak istou nevýhodou je úprava pravidiel, ktorá nastala v roku 2013. Vďaka nej si firma účtuje 5% poplatok z výhru u zákazníkov zo špecifických oblastí, medzi ktoré patrí aj Česká republika. Keď sa na zoznam športov pozrieme zo širšieho hľadiska, nájdeme tu baseball, hádzanú, americký futbal, golf, ragby, alpské športy, motošporty, biatlon, volejbal, vodné polo, plávanie, stolný tenis, kriket, biliard, šípky, box, ale aj šach a veľa špeciálnych tipov.

Tieto športy sa ale netešia takej obľube stávkarov ako futbal, hokej, tenis alebo basketbal. Práve na tieto najčastejšie vyhľadávané športy sa zameriava aj Interwetten a svojim zákazníkom ponúka obrovské množstvo prídavných stávok. Ešte pred výberom tipu je však potrebné určiť si stretnutie. V zozname futbalových súťaží sa objavujú prakticky všetky svetové národné ligy a pri európskych krajinách sú to aj druhé najvyššie súťaže.

Slovensko/Česko má svoje zastúpenie samozrejme tiež a to ako vo futbale alebo hokeji, tak aj v ďalších športoch. Okrem častých a známych tipov na výsledky stretnutia alebo konečné skóre si stávkar môže vyberať z celého zoznamu ďalších možností. Pri futbale ide napríklad o rôzne handicapové stávky, výsledky polčasov, rôzne tipy na prvý a posledný gól atď.

Interwetten ponúka mobilnú stávkovú aplikáciu pre smarthony Android, Windows Phone, iPhone a Black Berry. Na stránke m.interwetten.com je k dispozícii aj mobilná verzie pre ostatné Betclic mobilné telefóny. Stávková kancelária Interwetten ponúka aj možnosť zaslania SMS, ktorá vás informuje o prehre alebo výhre vášho tiketu. V Interwetten môžete vkladať prostredníctvom kreditných kariet VISA, MasterCard, Diners Club alebo Maestro. K dispozícii je tiež elektronickej peňaženky Skrill (Moneybookers), ClickandBuy, Paybox, Ukash alebo predplatená karta Paysafecard.

Do Interwetten môžete vkladať peniaze aj prostredníctvom bankového prevodu už od 250 Kč. Všetky vklady sú spoplatnené 2%, okrem bankového prevodu, ktorý je bez poplatkov. Stávková kancelária Interwetten ponúka možnosť výberu peňazí až od 750 Kč a prvý výber musí byť vždy uskutočnený bankovým prevodom kvôli bezpečnosti. Pri výberoch si Interwetten neúčtuje žiadne poplatky a potom ako uskutočníte váš prvý výber, tak máte k dispozícii takmer všetky platobné metódy ako pri vklade.

Prvým pomocníkom zákazníka je všadeprítomná nápoveda. Tá poskytuje najskôr základné informácie o každej funkcii a cez tlačidlo sa dá dostať k podrobným faktom. Ak má stávkar nejaký problém alebo si s niečím nevie rady, môže využiť možnosť kontaktovať podporu. V ponuke je webový formulár, emailové a telefonické spojenie. Anglicky hovoriaci zamestnanci sú k dispozícii nonstop a pre českých stávkarov je pripravená aj domáca podpora, a to v čase od 9. do 18. hodiny. Celkový prístup k zákazníkovi je odolný, ale rozhodne sa nájdu aspekty, ktoré by sa dali ešte vylepšiť.