Kaša opäť potvrdil streleckú formu, Crosby slávil výhru nad McDavid

Po úspešnom štvorzápasový tripu na klziskách súperov, nad ktorými vybojovali tri výhry, sa hokejistom Anaheime návrat pred svojich fanúšikov nevydaril. V stredu podľahli 1: 3 Toronte , za ktoré v tretej tretine úradoval veterán Patrick Marleau.

Skúsený útočník vo 42. minúte svoju piatu trefou v novom drese zlomil mimosúdny stav 1: 1 a v 59. minúte ešte asistoval pri poistky do prázdnej brány z hokejky Leo Komarova.

Za svoj výkon bol vyhlásený prvou hviezdou zápasu, v ktorom zaznamenal už svoju jubilejnú 100. víťaznú bránku kariéry v NHL.Zámorskí novinári ho zvolili tretí hviezdou večera.

Na nedávnu domácej výhru 2: 1 z predĺženia (24. október) hokejisti Pittsburghu nadviazali aj v stredu pre zmenu na ľade Edmontonu výsledkom 3: 2 už z riadneho hracieho času. V oboch konfrontácií dvoch najväčších ligových hviezd tak skúsenejší Sidney Crosby slávil nad Connorom McDavid.

Trápiaci sa Oilers zostávajú na iba troch výhrach z doterajších jedenástich zápasov. Ten posledný v ich neprospech rozhodol využitú presilovku z 53. minúty Jevgenij Malkin.Obhajcovia posledných dvoch Stanley cupu tak dvojbodovým ziskom dali zabudnúť na nedávny tretí debakel sezóny (prehra 1: 7 s Winnipegom, ešte predtým padli 1: 7 s Tampou a dokonca 1:10 s Chicagom).

Crosby si z zápasu odniesol jednu asistenciu, keď pomohol ku gólu do šatne od Conora Shearyho. Ten v 40. minúte upravoval stav na priebežných 2: 2. McDavid zaznamenal zápisy dva po tom, čo v úvode druhej dvadsaťminútovke prihrával na obe trefy svojich farieb od Ryan Nugent-Hopkinsa a Leona Draisaitla.

Sériu troch prehier v stredu zastavili hokejisti Chicaga potom, čo výsledkom 3: 0 zdolali na domácom ľade Philadelphii .Blackhawks, v zostave s českými obrancami Jánom Rutte (19:40, +1) a Michalom Kempným ​​(14:29, +/-: 0), v druhej tretine nasmerovali za dvoma bodmi využitú presilovku Arťom Anisimov ao púhych dvadsať sekúnd neskôr po individuálnej akciu skórujúci kapitán Jonathan Toews. V tretej tretine potom výsledok ešte poistil Alex DeBrincat.

Gólman Corey Crawford na prvú nulu sezóny potreboval 35 zákrokov. V dvoch prípadoch jeho pozornosť preveril aj priebežne piaty muž produktivity súťaže Jakub Voráček (20:57, -2, 2 strely), ktorý tentoraz ďalšie k doterajším 16 bodom (2 + 14) nepridal. Smutnou správou pre fanúšikov Flyers bolo odstúpenie českého beka Radko Gudase (6:20, +/-: 0), ktorý kvôli zraneniu v hornej časti tela stihol absolvovať len deväť striedanie.Svoju sezónnu premiéru si odbil urastený útočník hostí Brian Boyle, ktorý bojuje s chronickou myeloidnou leukémiou.

Útočník Tomáš Hertl (19:30, +/-: 0, 3 strely) v stredu oslavoval sa San jose domáce výhru 4: 1 nad Nashvillom . Na rozdielovom góle zápasu z hokejky Joa Pavelskiho sa asistenciou podieľal veterán Joe Thornton, ktorý tak ako 20. hráč histórie NHL dosiahol na úctyhodnú métu 1 400. kanadských bodov (1 458 zápasov – 1 400 bodov, 386 + 1 014).