Kvalifikácia MS vo futbale, Nemecko – Česko, 8. októbra

Kvalifikácia MS vo futbale: Nemecko – Česko, 8. októbra 2016 od 20.45 SELČ.

Tip: Výhra Nemecka.

Prvá ostrá skúška v horúcom reprezentačnom kresle čaká v sobotu večer Karla Jarolíma. Jeho zverenci sa v sobotňajšom dueli stretnú na pôde súpera s majstrami sveta z Nemecka. Česká reprezentácia je po remíze so Severným Írskom na treťom mieste tabuľky so skóre 0:0. Nemci, ktorí sú považovaní za favorita celej skupiny, sú naopak na mieste prvom na svojom konte, majú už tri strelené góly.
Toto stretnutie bude pre český tím kľúčové. Nemci sú najsilnejším tímom v skupine a dobrý výsledok v Hamburgu by mohol výrazne zlepšiť šance na to, že sa  český národný tím pozrie aspoň do baráže.

Nemecký národný tím sa stále drží na špici svetového rebríčka a slová trénera Joachima Löwa naznačujú, že Nemci si v súboji s naším národným tímom verí. Zároveň však svojho súpera nepodceňujú a aj sami hráči upozorňujú, že nesmie ani na chvíľu poľaviť. Do zostavy sa navyše po zranení vracia Jerome Boateng a Ilkay Gündogan.

Ani Česi však do zápasu nejdú so sklonenou hlavou a neberú zápas ako hotovú vec. Z kabíny sa ozývajú jasné ohlasy, ktoré hovoria, že naši futbalisti by radi brali aspoň bod. Situácia ohľadom zranených hráčov je ale komplikovaná. Okrem tradične nehrajúceho Rosického, ktorý sa však ešte stále nerozhodol, či chce vôbec v reprezentácii pokračovať, bude chýbať napríklad Martin Frýdek. Opora pražskej Sparty je v tejto chvíli na maródke až do konca sezóny s vážnym zranením kolena. Isté už je tiež to, že do hry nebude môcť zasiahnuť slávistický kanonier Milan Škoda. Namiesto neho by tak mohol súťažné premiéru v dospelej reprezentácii zažiť Patrik Schick, ktorý v súčasnej dobe bojuje o stále miesto v zostave Sampdorie Janov.

Tréner Jarolím sa netají s tým, že k zápasu hodlá pristupovať takticky. V kľúčovej bitke našej kvalifikačnej skupiny si skrátka risk dovoliť nemôže a otvorene vyhlasuje, že chce vsádzať predovšetkým na dôslednú obranu a rýchle protiútoky. Všetko teda nasvedčuje tomu, že tréner vsadí na defenzívne rozostavenie s piatimi záložníkov a jedným hrotom. Práve stred ihriska bude potrebné dôsledne zabezpečiť a nenechať Nemca rozohrať ich smrtiace útočné manévre. Podarí sa to českému národnému tímu?
Podľa nášho názoru skôr nie. Nemci sa najmä vo svojom prostredí nedajú, a hoci im to možno Česi znepríjemní a nebude to hladká výhra, tipujeme výhru domáceho tímu.