Kvalifikácia MS vo futbale, Taliansko – Španielsko, 6. októbra

Kvalifikácia MS vo futbale, Taliansko – Španielsko, 6. októbra 2016 od 20:45 SELČ.

Tip: Remíza.

Chystá sa veľkolepý súboj titanov. Taliani a Španieli majú za sebou v poslednej dekáde veľké množstvo vyrovnaných bitiek. Semifinále Konfederačního pohára, osemfinále tohtoročného Eura, finále Eura v roku 2012 a okrem toho ešte niekoľko priateľských zápasov. Dva vyrovnané tímy, v ktorých dueloch – až na jednu vzácnu výnimku – padá v posledných rokoch pomerne málo gólov.

Taliani budú mať výhodu domáceho prostredia, to ale nemusí zase toľko znamenať, pretože Španieli sa dokážu zomknúť vo veľkom štýle. Naposledy rozstrieľali na domácej pôde Lichtenštajnsko 8:0 a ofenzívnej vozba v zložení Diego Costa a Álvaro Morata je priamo neskutočná. Španieli navyše majú Talianom čo vracať, ich ambície na tohtoročnom európskom šampionáte Taliani pochovali už pred bránami štvrťfinále. A to aj napriek výrazne slabšia držanie lopty, talianski hráči sú v tomto proste a jednoducho majstri.

Kvalifikačné skupina G má svojich favoritov… Jeden z nich by mal ísť na svetový šampionát priamo, druhý sa bude pokúšať prebojovať sa z baráže ako vopred jasný papierový favorit. Ďalšími súpermi v skupine budú Albánsko, Macedónsko, Izrael a Lichtenštajnsko. Je pravda, že Albánci majú za sebou premiérovú účasť na európskom šampionáte a Izraelčania sa na neho len tesne neprebojovali, ale s gigantmi formáte Talianska alebo Španielska sa nemôže merať ani jeden z nich. Macedónsko a Lichtenštajnsko budú jasnými outsidermi skupiny, Goran Pandev sám nič nezmôže.

Najpravdepodobnejším výsledkom je remíza. V posledných štyroch vzájomných dueloch oboch mužstiev padlo len šesť gólov, takže nečakajme ani žiadne veľké gólové hody. Ofenzívny kvalita Španielov síce berie dych, ale to obrana Talianov vlastne tiež. Rok 1928 a štvrťfinále olympijských hier s výsledkom 7: 1 pre Taliansko je určite hudbou minulosti, tento zápas bude maximálne o dvoch góloch. A samozrejme vyčkávací taktike, diviť by sme sa nemohli ani bezbrankovému skóre …